Kategoriler
Haberler

Çocuk doktoruna ödül!

Kilis’in Musabeyli ve Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçelerinde cıvadan zehirlenen 200’e yakın çocuğun tedavilerinde gösterdiği özveri nedeniyle Gaziantep Çocuk Hastanesinde görevli Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Kürşat Bora Çarman’a, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök tarafından başarı belgesi verildi. 

Geçtiğimiz günlerde Kilis’in Musabeyli ilçesinde 75. Yıl İlköğretim Okulunda eğitim gören öğrenciler, cıvayla oynamaları ve sonrasında da yere düşürmeleri sonucunda zehirlenerek Kilis Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Burada tedavi altına alınan 105 öğrenci daha sonra Gaziantep Çocuk Hastanesi’ne sevk edildi.

Çocukların tedavisi devam ederken, bu sefer de Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Karahasanuşağı köyünde meydana gelen cıva zehirlenmesinden dolayı çocuklar da yine Gaziantep’e gönderildi.

200 civarında çocuğun tedavi sürecinde yoğun çaba gösteren Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Kürşat Bora Çarman’a başarı belgesi verildi. 

Çarman’ı görev yaptığı Gaziantep Çocuk Hastanesinde ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Karakök, “Geçen aylarda olan cıva zehirlenmesi sırasında hakikaten bizim yüzümüzü ağartan çok büyük üstün çalışmalar gösterilmiş. 200 kadar hastanın tedavi ve tetkikleri konusunda yoğun çalışmalar yapılmış. Kürşat Bey’in bu başarılı sonucun alınmasında üstün gayretleri olmuştur. Bu nedenle de biz kendini bir başarı belgesiyle ödüllendirdik.” dedi. 

Gaziantep Çocuk Hastanesi Başhekimi Süleyman Değirmenci de çalışmalarından dolayı Çarman’ı tebrik etti. 

Aldığı başarı belgesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Çarman ise “Hastane olarak, Sağlık Bakanlığı olarak bir ekip çalışması gerçekleştirdik. Hastanemizin tüm personeliyle birlikte bu çocukları tedavi etmeye çalıştık. Bunun sonucu Sağlık Müdürlüğümüz bu belgeyi bana layık görmüşler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Meslek hayatımda ilk kez böyle bir belge alıyorum. Çok duygulandım ve hoşuma gitti. Umarım cıva zehirlenmeleri gibi olumsuz olaylarla tekrar karşılaşmayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.