Kategoriler
Haberler Şiddet

Devlet Bahçeli doktor döven BDP’li vekile yaptırım istedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Van’da acil serviste görev yapan bir doktoru tartaklayan BDP Milletvekili Özdal Üçer’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin duyarsız kalmaması gerektiğini söyledi. 

Partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, son günlerde sağlıkçılara yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekti. Bahçeli, sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarında, hükümetin sağlıkta yaptığı dönüşümün de payının olduğunu öne sürdü. 

        Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil tıp uzmanı olarak görev yapan bir doktorun, ‘bölücülüğün Meclis uzantısı bir parti’nin milletvekili tarafından şiddete maruz kaldığını belirten Bahçeli, “Taşıdığı milletvekilliği görevini içine sindiremeyen ve layıkıyla benimsemeyen bu çürümüş şahsın, yalnızca mesleğini yapmakla meşgul olan bir kardeşimize el kaldırmasının ve dağdaki arkadaşları gibi vahşiyane bir tutum içinde hareket etmesinin karşılıksız bırakılmamasını temenni ediyorum.” dedi.

        “Bu olay, kimi zaman polise tokat atan, kimi zaman da doktora saldıran bu zihniyetin besin kaynağının ne olduğunu açıklıkla göstermiştir.” diyen Bahçeli, “Kaba güç gösterisi ile kamu görevini yerine getirenlere karşı uygulanan kirli ve aşağılık niyetlerin cevapsız bırakılmaması bizim en acil istek ve beklentimizdir. Bu anlayışın, dağdaki eşkıyalıkları yetmiyormuş gibi, kamuya ait yerlerde görev yapanlara el kaldırmaları ve darp etmeleri insanlığın neresinde bulunmaktadır? Türkiye Büyük Millet Meclisi bu saldırgana duyarsız kalmamalı, hukuk bu çapulcunun yakasını bırakmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.