Kategoriler
Haberler

Devlet hastanesi kendi sorunlarını masaya yatırdı!

Mardin’in Midyat ilçesinde Devlet Hastanesi hekimleri kaynaşma ve dayanışma toplantısında bir araya geldi. Hastanede meydana gelen sorunlar ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda hekimler, benzer toplantıların yapılmasını istedi.

        Marde Cefe’de düzenlene toplantıya, Hastane Başhekimi Anestezi Uzmanı Dr. Emine Al, Başhekim yardımcıları Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Bilal Arıkan ve Enfeksiyon Uzmanı Dr. Eray Aktaş ile yaklaşık 30 hekim katıldı.

        Kaynaşma adına toplantı düzenlediklerini belirten Başhekim Yardımcısı Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Bilal Arıkan, “Hastanede çalışan hekimler olarak aramızda dayanışmayı sağlamak, meydana gelen problem ve sorunlara çözüm önerileri bulmak için bir araya geldik.” dedi.

        Yeni hastaneye geçiş süreci ve mevcut hastanenin sağlık ve idari konularının ele alındığını kaydeden Arıkan, vatandaşlara daha kaliteli hizmet verebilmek için çaba sarf ettiklerini vurguladı. “Uzman ve pratisyen hekimlerin, hemşiresine, teknikerine ve taşeron çalışana kadar hastanede sağlık alanında hasta hakları, yapılası gereken tüm sağlık bileşenlerini sorunlarını ve çözüm önerirlini konuştuk. Sorunları tartışmak ve herkesin birbirinin sorunundan haberdar olup birlikte çözüm üretmektir. Buna karşın, ortak verilen mücadelenin yapılması planlanan pek çok düzenlemeyi birlikte çözüm üretmek, vatandaşa daha iyi hizmet vermek için toplandık.” şeklinde konuştu.

        Toplantının verimli geçtiğini kaydeden hekimler benzer toplantıların devam etmesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.