Kategoriler
Haberler

Diş Hekimliği Fakültesi’ne İzmirlilerden yoğun ilgi

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne bağlı olarak açılan Diş Hastanesi, İzmirlilerin yoğun ilgisiyle tedavi hizmetlerine devam ediyor. Özellikle 232 325 40 40 numaralı telefonla ulaşarak tedavi hizmetinden faydalanmak isteyen İzmirlilerin yoğun talepleriyle karşılaştıklarını belirten İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal, “Hastanemiz İzmir’in en gözde, en modern diş hastanesi olacak. Diş hekimliği açısından İzmir ili ve Ege Bölgesi’ne farklı bir bakış açısı getireceğimize inancımız tamdır.” şeklinde konuştu. Büyük bir hasta potansiyeline sahip İzmir’in bu yükünü hafifleteceklerini vurgulayan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal, “80 diş koltuğuna sahip fakültemiz, ileri teknoloji ürünü cihazlarıyla üniversitemizin halka açılan ilk birimi oldu. İzmir’de birçok diş hastanesi var ancak hasta potansiyelini karşılamak üzere her bölümünde üç dört uzman hekimin çalıştığı, özel alanlarda hekimlerin olduğu, implant ve ileri cerrahi işlemlerinin yapılabileceği, genel anestezi altında da işlemlerin uygulanabileceği bir kliniğe sahibiz. Bakabildiğimiz kadar çok hastaya, kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz.” dedi.

İzmir’de uzman sıkıntısı yaşanan ortodonti bölümünde de beş uzmanla hastalara tedavi imkanı sunduklarını belirten Prof. Dr. Tancan Uysal, “Mesleki etiğe ve hasta haklarına saygılı, sorumluluk sahibi diş hekimleri, uzmanlar ve akademisyenlerin yetiştirileceği, diş hekimliği açısından farklı bir anlayışla İzmirlilerin tüm beklentilerini karşılayacağız.” diye konuştu. Prof. Dr. Tancan Uysal, fakültede ileri diş eti rahatsızlıklarının ileri tedavileri, kanal tedavisi uygulamaları, implant cerrahisi, bütün ortodonti uygulamaları, bilgisayar destekli protetik tedavi ve doğuştan dudak, damak yarığı anomalisine sahip bebeklerin tedavisini yapmak için gerekli altyapıya sahip olduklarını sözlerine ekledi. Toplumdaki farkındalık düzeyinin artmasıyla halkın, çocuklarının diş tedavisinde özellikle çocuk diş hekimliği uzmanını aradıklarını vurgulayan Uysal, sadece 12 yaş altındaki çocuk hastalara bakmak üzere tasarlanmış kliniklerine de ilginin yoğun olduğunu belirtti.

İzmir’in Çiğli ilçesinde, 4 bin 500 metrekarelik kapalı alanda 80 diş ünitesi bulunan fakültede, günlük 150’si ilk muayeneye gelecek olan toplam 500 hastanın tedavisinin yapılması bekleniyor. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde, koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin yanısıra eylül ayından itibaren yüzde 100 oranda yabancı dilde lisans, doktora ve uzmanlık eğitimi verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.