Kategoriler
Haberler Şiddet

Doktor döven BDP’li vekile bir tepki de Sağlık-Sen’den

Sağlık-Sen Antalya Şubesi, geçtiğimiz günlerde Van’da bir doktoru darp eden Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) Milletvekili Özdal Üçer’i kınadı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan sendikanın Antalya şubesi başkanı Sinan Kuluöztürk, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktoru Oğuz Eroğlu’nun Van milletvekili Üçer tarafından dövülmesini ‘Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı en aşağılık olaylardan biri’ olarak nitelendirdi. 

BDP’li vekilin dövdüğü Eroğlu’nun parti sempatizanları tarafından da tehdide maruz kaldığını ifade eden Kuluöztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Netice itibariyle doktor arkadaşımız mesleği bırakma noktasına gelmiştir. Bilindiği üzere değerli doktor arkadaşımız Van depreminde görev almış, vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verebilmek için 76 gün boyunca minibüste yatıp kalkarak çektiği zorluklarla mesleğinin önemini, kurtardığı canlarla da doktorluğun kutsal bir görev olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Tüm bunlar bir yana; Milletvekili Özdal Üçer’in Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’la telefon görüşmesinde ‘Tekrar olsa yine doktoru döverim’ beyanı kamuoyunun vicdanını bir kez daha derinden yaralamıştır. Bazı illerimizin hizmet alamamasından dem vuran art niyetli bazı kişi ve kişiler zaman zaman özellikle kamu çalışanlarına yönelik şiddete başvuruyor ve bazen de bu tür olaylar çalışanların hayatını kaybetmesiyle sonuçlanıyor. Görevi şifa dağıtmak olan, özveriyle, fedakarlıkla çalışan ve insanları mutlu etmekten başka hiçbir amaçları olmayan doktorlarımıza yönelik bu tür saldırıları şiddetle ve esefle bir kez daha kınıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.