Kategoriler
Haberler

Dünya Tabipler Birliği Başkanları Türkiye’ye geldi

Dünya Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. José Luiz Gomes do Amaral ve Dünya Tabipleri Birliği Konsey Başkanı Prof. Dr. Mukesh Haikerwal Türk Tabipleri Birliği’nin davetlisi olarak Türkiye’ye geldiler. 

Dr. Gomes do Amaral ve Dr. Haikerwal, Ankara’da bugün (16 Nisan 2012 Pazartesi) sabah saatlerinde gerçekleştirilen toplantıda hekim milletvekilleriyle biraraya geldiler. Toplantıya TTB Merkez Konseyi üyeleri ve tabip odalarından temsilcilerin yanı sıra AKP milletvekilleri Cevdet Erdöl, Kemalettin Aydın ve Tülay Bakır, CHP milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Nurettin Demir, Salih Fırat, Özgür Özel ve Hülya Güven ile MHP milletvekili Reşat Doğru katıldılar. TTB İkinci Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan’ın yönettiği toplantı, Dr. Gomes Do Amaral ve Dr. Haikerwal’in sunuşlarının ardından, milletvekillerinin kendilerine yönelttikleri soruları yanıtlamalarıyla sona erdi. 

Dr. Gomes do Amaral ve Dr. Haikerwal, daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda gerçekleştirilen ikili konferansta tabip odalarından yöneticiler ve Ankara’daki hekimlerle biraraya geldiler.  Dr. Gomes do Amaral burada “Hekimliğin ve Meslek Örgütünün Özerkliği”, Dr. Haikerwal da “Mesleki Özerklik ve Klinik Bağımsızlık: Nitelikli ve Hasta Odaklı Bakımın Desteklenmesi” başlıklarında konuşmalar yaptılar. İkili konferansın ikinci bölümünde, katılımcı hekimlerin sorularına geçildi. Toplantının sona ermesinin ardından, TTB Merkez Konseyi üyeleri ile Dr. Gomes do Amaral ve Dr. Haikerwal’in aralarında bulunduğu heyet, 17 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek programa katılmak üzere Ankara’dan ayrıldılar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.