Kategoriler
Haberler

Eğitim ve Araştırma Hastanesi, tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başlayacak

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 18 Nisan’da tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başlayacak. Hastanenin 570 yatak kapasiteli olacağını belirten YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Hastanede saç ekiminden organ nakline kadar bölgede bulunmayan birçok alanda hizmet verileceğini söyledi. 

        Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, açılışı geçen 14 Şubat’ta yapılan YYÜ’nün Zeve Yerleşkesi’ndeki Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki çalışmalarla ilgili bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Şekeroğlu ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hakan Çankaya da katıldı. Bazı poliklinikleri açık olan hastanenin 18 Nisan Çarşamba gününden itibaren tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başlayacağını belirten Rektör Battal, deprem sonrası Van’da sağlık alanında ciddi bir boşluk oluştuğunu, ancak bu boşluğu kapatmaya çalıştıklarını söyledi. 

        Hızlı bir şekilde hastaneyi açma aşamasına getirdiklerini söyleyen Prof. Dr. Battal, “İlk projede 400 yatak kapasiteli olan hastanemizde yaptığımız bazı revizyonlarla kapasiteyi 570’e çıkardık. Hastanemiz öncekinden daha farklı, yeni cihazlar alınarak daha etkin bir hale getirildi. 2-2.5 milyon insana hitap edecek yegane bir hastane olacak. Bölgenin ihtiyacı olan yeni cihazlar için Kalkınma Bakanlığı’ndan ek bütçe de istedik. Hastanemizin açılışını 18 Nisan Çarşamba günü yapacağız. Merkezden ücretsiz olarak servislerle hastaları hastanemize taşıyacağız.” dedi. 

        Hastane ile ilgili teknik bilgiler veren Başhekim Prof. Dr. Hakan Çankaya da, radyoterapi başta olmak üzere birçok yeni bölümün hizmet vereceğini söyledi. Başhekim Çankaya, “Radyoterapi bölümü için çok modern bir cihaz aldık. Kardiyoloji ve cildiye bölümleri de yine en üst düzey teknolojiye sahibiz. Ayrıca saç ekimi ünitesi ve estetik merkezi de açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.