Kategoriler
Haberler

Emniyet, hastanelerdeki güvenlik tedbirlerini artırdı

Son zamanlarda ülke genelinde hekim ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik saldırılarda artış yaşanması üzerine Erzurum Emniyet Müdürlüğü, sağlık kurumlarında görevli resmi ve sivil polis sayısını arttırdı.

Toplumsal şiddetin, kamu kurumlarına sıçraması güvenlik birimlerini alarma geçirdi. Gaziantep’te bir doktorun hastanede bıçaklı saldırıda öldürülmesinin ardından çeşitli illerde de sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar başladı. Erzurum’da doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik muhtemel saldırıların önüne geçilmesi amacıyla polis alarma geçti. Erzurum İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, kamuya ait hastanelerde güvenlik tedbirlerini arttırdıklarını açıkladı. Hastanelerde özel güvenlik birimlerinin bulunduğunu, ancak kendilerinin de hastanelerde resmi ve sivil polisleri görevlendirdiklerini belirten Yıldız, amaç, sağlık çalışanlarının huzur ve güven içerisinde hizmet sunmasını sağlamak olduğunu kaydetti. Hastane polislerini daha dikkatli ve hassas olmaları konusunda uyardıklarını dile getiren Emniyet Müdürü Yıldız, “Hekim ve diğer sağlık görevlilerimizin güven içerisinde çalışmaları için tedbirlerimizi arttırdık. Hastanelerde resmi ve sivil polis sayısını arttırdık. Ayrıca mıntıka yaya ve motorize devriye ekipleri sık sık kamu hastanelerinde vatandaşları rahatsız ve tedirgin etmeyecek şekilde şüpheli ya da saldırgan şahıslar üzerinde uygulama yapacak.” dedi. Yıldız, Erzurum’un asayiş yönünden huzurlu bir şehir olduğunun ancak güvenlik tedbirlerinde asla zafiyet gösterilmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Atlı polis birliklerinin yanı sıra yaya ve motorize ekiplerin 24 saat süreyle şehrin en yoğun ve en ıssız mekanlarında devriye dolaştığına da dikkat çeken Emniyet Müdürü Yıldız, “Asayiş hizmetlerini bütün olarak değerlendiriyoruz. Havaların ısınmasıyla birlikte sokağa çıkan sayısında da artış yaşanıyor. Bu nedenle kış mevsimine göre yazın devriye ekip sayısını çoğalttık. Şehrin her noktasında resmi veya sivil polislerimiz önleyici hizmetlerini yapmakta. Bu uygulamaların sonucunda üzerinde kesici, delici alet taşıyan veya hakkında yakalama kararır bulunan çok sayıda kişiyi yakalanarak haklarında gerekli işleleri yapmak üzere adli birimlere sevk ettik.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.