Kategoriler
Haberler Şiddet

Erdoğan: Hekime şiddetin araştırılması için önerge verdik

AK Partili bazı milletvekilleri, Doktor Ersin Arslan’ın Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde hasta yakını tarafından öldürülmesiyle ilgili araştırma komisyonu kurulması için önerge verdi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, önergenin önümüzdeki hafta genel kurulda görüşüleceğini ifade etti. 

Erdoğan “ Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesinde görev yapan Doktor Ersin Arslan, maalesef cahilce bir saldırıya kurban gitmiştir. Göğüs cerrahisi uzmanı olan doktorumuz ve daha önce çeşitli dönemlerde saldırılara uğrayan sağlık çalışanlarımız kolay yetişmiyorlar. Bu güzel insanlar ömürlerini insan hayatını kurtarmaya adayan kişilerdir. Hayatlarının büyük bir bölümü eğitim, araştırma, ve ihtisasla geçmiştir. 17 yaşlarında cahil bir şahsın bir anlık cehaletine kurban edilmesi sadece doktorumuz için değil, Türk milleti ve ülkemiz içinde çok acı kayıptır. Ersin Arslan’ın görev şehidi oluşu adeta sözün bittiği yerdir. Son derece üzüntülüyüz. Bu konuda attığımızı ilk adım, bu kabul edilemez çirkin saldırıların sebep ve sonuçlarını tam anlamıyla ortaya koyacak, gerekli tedbirleri geliştirecek ve haksız saldırıları önleyecek, TBMM araştırma komisyonunun acil olarak kurulması yönünde attığımız ilk adımdır.” dedi. 

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl ile 20 AK Partili milletvekilinin önerge vererek komisyonun kurulmasını istediğini kaydeden Erdoğan, “Bu önergemiz 24 Nisan Salı günü genel kurula gelecek ve oylanacaktır. Yapılacak oylamanın ardından araştırma komisyon kurularak çalışmalarına başlayacaktır. Görevi başında uğradığı menfur saldırı sonucu görev şehidi olan rahmetli Dr Ersin Arslan’a Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları, sağlık camiası ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Umarım kurulacak bu araştırma komisyonunun yapacağı çalışmalar bundan sonra böyle acı olayların yaşanmasına engel olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

“Erdoğan: Hekime şiddetin araştırılması için önerge verdik” için bir yanıt

Verilen önerge iyi bir adımdır,ama AK Parti milletvekilleri ve istisnalar haricindeki muhalafet milletvekilleri şunu da görmezden gelmesinler ki, bu ve benzer olayların çığ gibi arttığı dönem, kendilerinin iktidarda olduğu dönem olmuştur. Yıllardır hekimler ve sağlık çalışanları gelecek felaketi bas bas bağırmaktan helak oldukları halde,yine bu milletvekilleri kulaklarını bu seslere tıkamışlardır. Ersinin haince katledilmesinden hemen sonra gazetelere haber olan 2 menfur saldırı daha gerçekleşmiştir. Belki bilmediğimiz darp veya tehdit olayları da olmuş olabilir. Birkaç yıldan beri devam eden bu saldırıların önüne geçebilmeye çalışmak için birimizin ölmesi mi gerekliydi ? Yıllardan beri sağlık çalışanları dövülüyor, kemikleri kırılıyor,tehdit ediliyor,dayak yiyor,kanları akıyor… İtfaiye gibi önemli bir kurumun numarasını bilmeyen insanlar, toplumun neredeyse hepsi, sağlık çalışanlarını şikayet hattının numarasını biliyor. Çünkü bu numara onlara ezberletildi. Ülkede herşey yolunda gidiyordu ve sağlık çalışanları en kötüydü değil mi… Halkın gözünde sağlık çalışanları itibarsızlaştırıldı. Taşıdıkları onca yüke rağmen, onca özverili çalışmaya rağmen, ite kaka yürüyen sistemin faturası sağlık çalışanlarına kesildi. Yaptıkları sistemin yürümeyen ve saçma taraflarının kompanse edilmesi de, işi olmadığı halde yine sağlık çalışanlarının üzerine yıkıldı. Daha da kötüsü, İNSANLAR AÇIKÇA BİZE KARŞI KIŞKIRTILDI. Şimdi önerge veriyorlar. Versinler. Tüm bu olanlara, tüm olumsuzluklara, tüm üzüntü ve öfkemize rağmen, bunu olumlu bir adım olarak sayacaktır sağlıkçılar. Önerge veriyorlar. Versinler.Öbür dünyada da Ersin’in,küçücük bebeğinin,gözü yaşlı eşi,anne ve babasının, ve şu ana kadar mağdur olan sağlıkçıların hakkını verecekler. Başta Sağlık Bakanı olmak üzere, olayların bu hale gelmesine seyirci olan bütün sorumlular… Suçu 17 yaşında hasta ruhlu birine yıkmaya çalışmayın. O canavarı ve benzer kişileri siz oluşturdunuz. SUÇLU SİZSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.