Kategoriler
Haberler Şiddet

Gaziantep olay yerinden son görüntüler

 

Hekimler olarak, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların arttığı bir dönemde görev yapmaya çalışıyoruz. Şiddetin sıradan bir olay gibi görünmesinin faturasını ne yazık ki bizler çekiyoruz.

Bu günde bir meslektaşımız ağır bir saldırıya uğradı. Göğüs cerrahi uzmanı Dr. Ersin ARSLAN bıçaklı saldırı sonrasında yaşam mücadelesi vermektedir.

10 yıldan bu yana devam eden sağlıkta dönüşüm programı, hasta memnuniyeti tek hedef olarak ortaya konduktan sonra bizlere yönelik saldırılar da giderek artmaya başlamıştır.

Sağlık çalışanları içerisinde şiddetle yüz yüze gelmeyen kalmadı. Sözle yapılan saldırılardan fiziki şiddete kadar tüm çeşitlerini tanıdık.

Yaşanan şiddet olayları hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının mesleklerini gerektiği gibi uygun koşullarda yapmasına da engel olmaktadır.

Hekimler mesleklerini karşılıklı saygı ve güven içerisinde yapmalıdırlar. Mesleğimizi güvenli ortamlarda huzur içinde yapmak istiyoruz. Sağlık sisteminde yaşanan olumsuzlukların tek nedeni ve sorumlusu bizler değiliz. Yıllardan beri bunları anlatmaya çalışıyoruz ve çalışacağız.

Şiddetin hiçbir şeyin çözümü olmadığını haykırmak istiyoruz.

Meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Saldırıyı kınıyoruz ve tel’in ediyoruz.

GAZİANTEP-KİLİS TABİP ODASI

“Gaziantep olay yerinden son görüntüler” için 2 yanıt

bir şerefsizin yaptığı şey ortada allah belasını versin onun o rahmetli doktor acaba kaç senede meydana geldi insanları kurtamak için insanlara yararlı olmak için okudu allah gani gani rahmet etsin ailesine yüce mevlam sabırlar versin

Canla başla çalışan geceyi gündüze katan insanlık için çalışan doktorlarımıza kalkan eller kırılsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.