Kategoriler
Haberler

Gaziantep’in Rektör adayı

Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celaletdin Camcı, Haziran ayında gerçekleştirileek seçimde rektör adayı olduğunu açıkladı. Camcı, “Böyle bir ortamda Gaziantep’in gelişimine paralel, üniversitemizin geleceği adına tüm kenti ortak değerlerde buluşturmayı hedefleyen bir rektör adayı olarak yola çıktım.” dedi. 

        Camcı, düzenlediği basın toplantısıyla hedeflerini açıkladı. Sanayide, ticarette ve sosyo-kültürel alanlarda kendini ispatlamış olan Gaziantep’in üç üniversitesiyle bilim adına destansı işler ortaya koymaya hazırlanan bir kampüs kentine doğru adım adım ilerlediğini kaydeden Camcı, “Böyle bir ortamda Gaziantep’in gelişimine paralel, üniversitemizin geleceği adına tüm kenti ortak değerlerde buluşturmayı hedefleyen bir rektör adayı olarak yola çıktım.” diye konuştu. 

        Akademisyen destek biriminden, kalite yönetim merkezine kadar birçok projesini katılımcılarla paylaşan Camcı, sağlık alanında da gerçekleştirmek istedikleri önemli projeler olduğunun altını çizdi. Camcı, “Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinin ek bina ve ünitelerinin “Sağlık Yerleşkesi” oluşturacak şekilde bir bütünlük içerisinde düzenlenmesi prensibiyle hareket edilecek ve projelendirmeler bu doğrultuda yapılacaktır.Personel ve hasta yakınları için katlı otoparklar yapılacaktır. Ulusal ve uluslararası projeler için proje yazımı,ortak bulunması, takip ve sekretarya konularında yardımcı olacak en üst düzeyde yetkili birim oluşturulacak,yeterli sayıda uzman ile desteklenerek aktif hale getirilecektir. Patent başvurularının takibini bu birim yapılacaktır. Yönetici körlüğü bir idarenin en çok korkması gereken durumdur.Yönetici körlüğünden kurtulmak için sizlerle görüşmelerim dışında açılacak bir web-anket sayfasıyla gönderdiğiniz mailler değerlendirilip yanıtlanacaktır. Üniversitemizle ilgili her türlü olumlu-olumsuz görüşlerin, katkıların ve yeni önerilerin sunulabileceği, istek ve dileklerin belirtilebileceği bir “Rektörlük İletişim Birimi” kurulacaktır. Bu birime üniversitemizde meydana gelen her türlü sorun rahatlıkla iletilebilecektir.” diye konuştu. 

        Performans sisteminin yeniden yapılandırılması ile ilgili çalışmara da değinen Camcı, “Havuz tabanlı sistem çalışanla çalışmayanı ayırmamakta,bu şekli ile çalışanı teşvik edici özelliği bulunmamaktadır. Elbette tüm çalışanlarımız döner sermayeye katkı sunmaktadır; bu nedenle belli miktarda bu katkının getirisinden pay alma hakkına sahiptirler. Ancak bireysel çabaların da ayrıca değerlendirilmesi ve performansa yansıması gereklidir. Bu nedenle “Havuz Tabanlı Bireysel Farklılık Sistemi”, performans dağıtımında uygulayacağımız yöntem olacaktır. Ayrıca yatak sayısı az yada SGK ödemelerinde yapılan işlerine düşük ödeme yapılan kliniklerin üniversitemize genel katkıları göz önüne alınarak performanstan aldıkları pay arttırılacaktır. Hemşire, asistan ve personelin performansa esas tavan ödeme sınırları yukarı çekilecektir. İşlerin risk ve zorlukları dikkate alınarak hak edilen paylar katkılar oranında arttırılacaktır.” şeklinde konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.