Kategoriler
Haberler

Geçen haftaya ilişkin çarpıcı sonuçlar

Bildiğiniz gibi sağlıkta şiddet konusu üzerine çok yazdık çok çizdik. İki ay önce sağlıkta şiddete karşı önlem alınsın dediğimizde kimse bizi umursamadı. Medya tarafından bir iki oyalayıcı söz söylendi geçiştirildi. Asistanhekim.org sağlıkta şiddete her fırsatta dikkat çekmeye çalıştı, sosyal medya gruplarının kurulmasına öncü oldu;

Boynumuza bıçak dayadılar aman dikkat sıra canımızda dedi. Birşey olmadı. Herşeye rağmen on binler bir araya geldi. Dedik ya kimse umursamadı. Umursasaydı belki Dr.Ersin yaşayacaktı. Bebeğini kucağına alabilecekti. Ama ne oldu, şiddet medyaya malzeme oldu. İşte PRNET A.Ş.’nin asistanhekim.org’a gönderdiği basın araştırması. Geçen haftaya basın açısından derinlemesine bir bakış.

Yorum sizin, söz sizin… Biz yorulduk ama pes etmedik!

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET…

Geçen haftalarda bir hasta yakınının ameliyat sonrası doktoru öldürmesinden sonra sağlık çalışanlarına yönelik çıkan şiddet haberleri 389 adetle bu hafta gündemin ilk sırasında yer aldı.  Fenerbahçe- Beşiktaş derbisi’nde Beşiktaşlı futbolcu Egemen’in kendi kalesine atmış olduğu gol ile Beşiktaş,  371 adet haberle, 2.sırada yerini aldı. Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunu önde bitiren Francois Hollande’nin kemer sıkma tedbirlerinin gevşetilmesi yönündeki çağrısının olumsuz karşılanması ile birlikte Fransız tahvillerinden uzaklaşmasıyla ilgili çıkan haberler 218 adetle 3.sırayı oluşturuyor. Şampiyonlar Ligi’nde Barcelona-Chelsea arasındaki yarı final rövanş maçını yönetecek Cüneyt Çakır 152 adet haberle 4.sırada yer alıyor. Ayten Alpman’ın vefatı 136 haberle son sırayı oluşturuyor.

 

GÜNDEM BAŞLIĞI

HABER ADET

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET…

389

SANA ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BEŞİKTAŞ…

371

FRANSA ‘HOLLANDE’ DEDİ… 

218

CÜNEYT ÇAKIR’A TARİHİ GÖREV… 

152

AYTEN ALPMAN’IN VEFATI…

136

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.