Kategoriler
Haberler Şiddet

İzmir’den Son Dakika… Türk Tabipler Birliği hekimlerini kollayamıyor

Dr. Ersin anısına anıt mezar dikildi

Nihal Işık- Gaziantep’te öldürülen Dr. Ersin Arslan için greve dün de devam eden Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde Dr. Arslan anısına anıt mezar dikildi.

Gaziantep’te öldürülen Dr. Ersin Arslan için seslerini duyurmak isteyen Türkiye’deki tüm doktorlar, 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı. Sadece Dokuz Eylül Üniversitesi grevi 2. gün de sürdürdü. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde Dr. Arslan anısına anıt mezar dikildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Yrd. Doç. Aydın Taşdöğen, artık kan bulaşmış önlükleri giymek istemediklerini belirtti. Taşdöğen, “Aylar önce 30 bin doktor ve sağlık çalışanı toplanıp Ankara’ya gittik. Haykırdık, sesimizi duysunlar diye. Duymadılar ve hala duymuyorlar” dedi. İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Erdener Özer, Dr. Ersin Arslan anısına dikilen anıt mezarı koruyacaklarını söyledi.

TTB’den açıklama bekliyoruz

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi sözcüsü, tüm Türkiye’de çok güçlü destek verildiğini, İzmir’in de üzerine düşen görevi yaptığını söyledi. “Ankara’ya taleplerimizi ilettik. Cuma gününden Salı gününe kadar grev yapmak istediğimizi de belirttik. Fakat hekimlerin arkasında duran yok. Türk Tabipler Birliği hekimlerini kollayamıyor. Arkasında duramıyor, pasif kalıyor. Türk Tabipler Birliği’nden salı günü bir açıklama bekliyoruz. Açıklama yapılınca greve devam edeceğiz. Arkamızda duran bir kuvvet olmadığı için, şimdilik beklemek zorunda bırakıldık” ifadelerini kullandı.

Haber Ekspres

“İzmir’den Son Dakika… Türk Tabipler Birliği hekimlerini kollayamıyor” için bir yanıt

Özgün haberi sayfaya koyarken neden değiştirdiniz anlamadım….
Saygılar
Aydın Taşdöğen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.