Kategoriler
Haberler

Muğla Üniversitesi Bahar Şenliği başladı

Muğla Üniversitesi (MÜ)’nce her yıl düzenlenen Bahar Şenliği’nin 18.’si, kortej yürüyüşü ile başladı. Akyol mevkisinde başlayan şenlik yürüyüşüne Muğla Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Daşgın, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Fevzi Kurşun, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, dekanlar öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi’nin de misafir olduğu şenlik yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtında sona erdi. Öğrenciler ve öğretim üyeleri, burada davul zurna eşliğinde halay çekti. Ardından etkinlikleri kampüste devam etti.

MÜ Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, yaptığı konuşmada şenliğin yaklaşan final sınavları öncesinde öğrencilere moral vermeyi amaçladıklarını söyledi. Her geçen gün sosyal etkinliklerin arttığını vurgulayan Harmandar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Öğrencilerimizin sosyal ve kültürel alanlarda da gelişmelerine imkân sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız, öğrencilerimizi üst seviyede hayata hazırlamak. Üniversite bünyesinde düzenlenen bilim, kültür ve sanat etkinlikleriyle öğrencileri sosyal birey haline getirmek istiyoruz. Gelecek yıl Akyaka’da Uluslararası Deniz Sporları Şenliği düzenlemeyi planlıyoruz. Bunun için 20 dönümlük alana talip olduk.”

18. Bahar Şenliği çerçevesinde hafta boyunca kampüste düzenlenecek konserlerde Grup 84, Model, Gökhan Türkmen, Göksel ve Vega öğrencilerle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.