Kategoriler
Haberler

Sağlık Bakanı Akdağ’ın Başsağlığı Mesajı

Av. Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde, bir saldırısı sonucu ağır yaralanan Göğüs Cerrahi Uzmanımız Dr. Ersin Arslan maalesef hayatını kaybetmiştir.

Büyük bir fedakârlık örneği gösterip canla, başla ve azimle çalışan sağlık ailesinden bir kardeşimizin bu şekilde hayatını kaybetmiş olmasından derin üzüntü duyuyorum.

Türkiye’de sayıları yetersiz olduğu halde, milletine hizmet aşkıyla görevini ertelemeden yerine getiren hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın üstün gayretleri her türlü takdirin üzerindedir. Doktor Ersin Arslan kardeşimiz de, diğer meslektaşlarımız gibi gecesini gündüzüne katarak ülke insanının sağlığı için ter döküyordu. Ancak vicdan sahibi hiç kimsenin kabul edemeyeceği bir saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Sağlık alanında şiddetin dilinin hakim olmasına müsaade etmemeye kararlıyız. Sağlık kurumlarında her zaman ve zeminde sevgi ve saygının dilinin hakim olması için geçmişten bugüne aldığımız tedbirleri geliştirerek sürdüreceğiz.

Biz milletimizin sağlık çalışanlarının fedakarca çalışmalarından dolayı müteşekkir olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak ne yazık ki, toplum içinde şiddeti alışkanlık haline getirmiş hastalıklı kişilikler her yerde karşımıza çıkmaktadır. Biz bu hastalıklı kişilikleri, tüm toplum kesimlerinin birlik içinde ortaya koyacağı mücadele ile toplumdan ayıklayacağız.

Ancak burada önemli olan nokta, sağlığın bütün paydaşlarının ve özellikle medyanın, sağlık kurumlarında çalışanlar ile vatandaşlar arasında sevgi ve saygı ikliminin korunması konusunda hassasiyet içinde hareket etmeyi başarabilmesidir.

Şiddetin sağlık kurumlarında asgariye indirilmesi için aldığımız hukuki, idari ve yapısal tedbirleri geliştirmeye devam edeceğiz.

Hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan kardeşime Allah’tan rahmet, başta değerli eşi olmak üzere yakınlarına sabır diliyorum. Tüm sağlık camiamızın başı sağ olsun.

“Sağlık Bakanı Akdağ’ın Başsağlığı Mesajı” için 2 yanıt

sağlık bakanlığı olarak hasta ile vatandaş arasındaki sevgi ve saygı ilişkisi sizlerin sayesinde zaten bitmiş durumda benim vatandaşım herzaman haklıdır söylemlerinizle sınır tanımayan teşekkür yerine sadece şikayet ve şiddete başvuran bir hasta kitlesi ile karşı karşıyayız bunun önüne geçmez sağlık çalışanlarını hedef gösterirseniz daha kaç meslektaşımızı kurban veririz bilemiyorum heralde bu gidişle hastalara tedavi amaçlı müdahele edecek cesarette hekim bulamıyacaksınız

olan oldu ateş düştüğü yeri yaktı gideni geri getirebilecek güç yok ama üzüntüm bile bile lades oldu yazık olmuştur hem de çok yazık sorumlular önlem almayanlar bu dünyada yargılanmayabilirler ancak öteki dünyada yargılanmalılar.fazla söze de gerek yok allah rahmet eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.