Kategoriler
Duyurular Haberler

Sağlık Bakanlığı kura ile atama yapacak *önemli

Sağlık Bakanlığı, 2012 yılı birinci dönem ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası gerçekleştirecek. Kuraya, emekli olan tabip ve uzman tabiplerin dahil olduğu belirtildi. 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Esas ve Usullerine İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için uzman tabip ve tabip kadrolarına kura ile atama yapılacak. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün konu ile ilgili duyurusuna göre, kura başvuruları Personel Bilgi Servisi (PBS) üzerinden yapılacak. 27 Nisan Cuma günü ise başvurular son bulacak.

Kuraya, açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve 5371 sayılı kanun gereği devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan uzman tabip ve tabipler katılabilecek. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı kanuna tabi devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapanlardan kuranın çekildiği 9 Mayıs 2012 itibariyle devlet hizmet yükümlülüğünü tamamlamış olanlar ile emekli olan tabip ve uzman tabipler kurada yer alacak.     657 sayılı kanuna tabi devlet memuru olarak Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar kuraya başvuramayacak.

Kuraya başvuranlardan, kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir statüde sözleşmeli olarak görev yapanların en geç kuranın çekildiği günü takip eden ilk iş günü kurumlarından ilişiklerinin kesilmesi gerekiyor. Adayların kuraya müracaat edebilmeleri için, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları isteniyor.

KURA TAKVİMİ

Kura başvuruları, PBS üzerinden yapılacak, 27 Nisan Cuma günü son bulacak. Kuraya başvuran adaylar PBS’den başvuru yaptıktan sonra başvuru forumunu imzalayıp notere onaylatarak, en geç 2 Mayıs 2012 Çarşamba günü Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Evrak Şubesi’nde olacak şekilde kargo ile göndermeleri gerekiyor.

İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri ise 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.