Kategoriler
Haberler Şiddet

Sağlık çalışanları BDP Genel Merkezi’ne siyah çelenk bıraktı

Ankara’da bir grup sağlık çalışanı BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in partiden ihraç edilmesini istedi. Sağlık çalışanları, BDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı.

        Van’da görevli bir doktoru döven BDP’li Vekil Üçer’i protesto etmek isteyen bir grup sağlık çalışanı, BDP Genel Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklaması yapan bir sağlık çalışanı, Milletvekili Üçer’i istifaya çağırarak, “Onurlu bir davranışın gereği olarak istifa etmesini bekliyoruz. Partiyi bu hususta ihraç etmeye davet ediyoruz.” dedi. Grup, Türk Tabibler Birliği’ni de olaya sessiz kalmakla suçladı. Sağlık çalışanları, “bu çirkin olaya ses çıkartmamakla” suçladıkları Türk Tabibler Birlği’nin de Milletvekili Üçer kadar suçlu olduğunu öne sürdü. 

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Dr. Oğuz Eroğlu’na saldıran BDP Van Milletvekili Üçer’in partiden ihraç edilmesini isteyen yaklaşık 50 kişilik grup, ellerindeki Türk bayrakları ile BDP Genel Merkezi önüne geldi. Grup adına yapılan basın açıklamasının ardından 4 sağlık çalışanı BDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı. Siyah çelengi bırakan sağlık çalışanları, BDP’nin parti merkezinde hiç Türk bayrağı olmadığına dikkat çekerek siyah çelengin yanına iki Türk bayrağı iliştirdi. Çevik Kuvvet polislerinin parti genel merkezi önünde geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü. Grup açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.