Kategoriler
Haberler Şiddet

Sağlık çalışanlarına yapılan şiddet dayanılmaz hale geldi

Kocaeli Tabip Odası Başkanı Kemal Keşmer, Gaziantep’te hastasının yakını tarafından öldürülen doktorun acısını yaşadıklarını söyledi. Keşmer, hastaların sağlığını yerine getirmek için ellerinden gelen gayret i gösteren sağlık görevlilerine yapılan şiddetin dayanılmaz boyutlara ulaştığını dile getirdi. 

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde çalışan Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Ersin Arslan’ın, hastasının yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesi olayı doktorların büyük tepkisini çekti. Kocaeli’nde de yarın doktorlar iş bırakma eylemi yapacak. 

Kocaeli Tabip Odası Başkanı Kemal Keşmer, Gaziantep’te öldürülen doktorun acısını yaşadıklarını, yaşanan hadisenin vahim bir durum olduğunu belirtti. Meslektaşlarına yapılan saldırı nedeniyle şiddete karşı tepkilerini ortaya koymak için acil servisler dışında yarın sağlık hizmeti vermeyeceklerini ifade eden Keşmer, “Hiç kimse bu cinayeti cehalet ile tepki ile münferitlikle açıklamaya kalkmasın.” şeklinde konuştu.

Meslektaşları Dr. Ersin Arslan’ın, taammüden göz göre göre öldürüldüğünü ifade eden Keşmer, “Yıllardır, sağlık ortamının vahşi ve şiddet ortamına dönüştüğünü, sürekli olarak saldırıya uğradığımızı, hekimlere, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artık dayanılmaz boyutlara geldiğini, can güvenliğimizin olmadığını söyledik, söylüyoruz. Durumun vahametini kavrayıp tedbir alması gereken yetkililer ise kulaklarını tıkadılar, gözlerini yumdular, olan biteni seyretmekle yetindiler. Türkiye`nin bütün sağlık kurumlarında çalışan hekimler, sağlık çalışanları isyanda. Üzgünüz, kızgınız, öfkeliyiz, tepkiliyiz isyan ediyoruz.” sözleri ile olaya tepkisini gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.