Kategoriler
Haberler

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti azaltmak için cezalar arttırılmalı

Türk Sağlık Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsmail Türk, “Sağlık çalışanlarına yapılan şiddet olaylarının önüne geçmek için cezai müeyyideler artırılmalıdır.” dedi.

        Gaziantep’te geçen hafta hasta yakınının saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan’ın ölümüyle başlayan tartışmalar sürüyor. 

        Türk Sağlık Sendikası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ‘Gülbahar Hatun’u Anma ve Ebeler Haftası’ programı için Bursa’ya gelen İsmail Türk, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. 

        Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılara verilen cezaların artırılması gerektiğini söyleyen Türk, “Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete yönelik cezai yaptırımların az olduğunu görüyoruz. Siyasilerden, sağlık kurumunda çalışan hekiminden, hemşiresine tüm arkadaşlarımıza yapılan bu şiddet olaylarına karşı caydırıcılığın artırılmasını talep ediyoruz. Halihazırda görevi başındaki hekimi darbetmenin cezası bir yıl, ancak bu yeterli değil. Bu, iki üç kat daha artırılmalıdır. BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in bir doktoru darbetmesini de şaşkınlıkla izledik. Bu işi çözecek insanların da bu tip olaylara karışması abesle iştigaldir. Bunu da şiddetle kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.