Kategoriler
Haberler

Sağlık-Sen’den şiddete yönelik TBMM araştırmasına destek

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, TBMM Genel Kurulu’nda sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin araştırılması için yapılan görüşmelerin, şiddetin önlenmesine yönelik önemli anlamlar taşıdığını söyledi. 

Bugüne kadar sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi adına Sağlık-Sen olarak ‘Sağlıkta Vizyon’ ve ‘Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans’ sempozyumlarını gerçekleştirdiklerini belirten Memiş, Sağlık-Sen’in sorunun çözümünde önemli bir paydaş olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade etti. Memiş, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda yapılan konuşmalarda Sağlık-Sen’in bu konudaki çalışmalarına değinilmesinin, yaptıkları çalışmalarda ne kadar haklı olduklarını gösterdiğini kaydetti. 

Memiş, açıklamasında şunları dile getirdi: “Sağlık-Sen olarak yaptığımız sempozyumlar yanı sıra Türkiye genelinde sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin boyutlarını ölçmek amacıyla bazı anket ve araştırmalar gerçekleştirdik. Bu anket ve araştırmaların sonuçlarını ilgili kurumlarla paylaştık. Sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik çözüm önerilerimizi de geçtiğimiz hafta TBMM’ye sunduk. Bundan sonraki süreçte sorunun çözülmesi adına kararlı adımlar atılmalıdır. Sağlık-Sen olarak bu yönde atılacak her türlü adımı desteklemeye ve katkı sunmaya hazırız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.