Kategoriler
Haberler Şiddet

Şaka değil gerçek!

Samsun’da bir doktorun uzman çavuş tarafından dövülmesine tepki göstermek amacıyla iki sağlık memuruna motosiklet sürücüsü kaskı giydirildi. 

        Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Samsun Sağlık-Sen Samsun Şubesi’ni üye iki sağlık memuru, Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde saldırıyı kınamak amacıyla kask taktı. Sağlıkçılar, gelen acil hastalara kaskla müdahale ederek dikkatleri üzerine çekti. Samsun Sağlık-Sen Samsun Şubesi İlhan Öksüz, “Saldırıya uğrayan doktor arkadaşımız 10 gün raporlu olması nedeniyle burada yok. Bundan sonra arkadaşlarımıza yönelik saldırıların olmaması için iki sağlık memuruna kask taktık. Yetkililerimizin bir an önce bu işe çözüm bulmasını ve hukuksal anlamda da ne yapılması gerekiyorsa bir an önce yapmasını istiyoruz. Sağlıkçı arkadaşlarımızın saldırılara maruz kalmamasını istiyoruz. Samsun halkı ve bizim içinde bu tür davranışlar yakışmıyor. 24 saat canla başla çalışan sağlıkçı arkadaşlarımıza böyle çirkin saldırıların olması bizi üzüyor. Sağlıkçılara şiddetin önlenmesi için Sağlık Bakanlığı’nın bir yasal düzenleme yapılmasını istiyoruz.” dedi.

        Eyleme sebep olan olay, Samsun Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yaklaşık bir hafta önce meydana geldi. Acil serviste görevli Dr. Alaattin Taştan ile muayene için gelen hasta uzman çavuş Ç.E. arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Silah kabzası ile başından yaralanan Dr. Alaattin Taştan’ın kafasına 6 dikiş atıldı. Dr. Taştan’a 10 gün iş göremez raporu verildi. Görevli doktoru yaralamak suçundan adliye çıkarılan uzman çavuş Ç.E. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

“Şaka değil gerçek!” için 2 yanıt

İŞTE ÜLKE ÇAPINDA YAPILMASI GEREKEN BUDUR, KİMSE SİZE NEDEN GİYDİĞİNİZİN HESABINI SORAMAZ ,SORSA VE SORUŞTURMA AÇSA ,SORUŞTURMA KONUSU OLARAK HERKESİN ELİNDE YETERİNCE MATERYAL VAR,CAN GÜVENLİĞİMİZ OLMADIĞI İÇİN YAPIYORUZ DENİR—ÇOK GEÇERLİ BİR NEDEN OLUR VE BU ÇOKL SES GETİRİR—TÜM ÜLKE HEKİMLKERİNİN SAĞLIK MEMURU VE ÇALIŞANLARININ BUNU YAPMASI GEREKLİ

sadırganı tutuklamaıyan savcı, kendine olsa ne yapardı, bir bürokrat olsa ne yapardı. bu çifte standardı yapanlara ,seyirci kalanlara , göz yuman,görmezden gelenlerin .dr. korumuyanlara ……………..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.