Kategoriler
Haberler

Sakın bunu yapma!

Güzel kardeşimiz seni uyarıyoruz…

YGS Türkiye birincisi, üniversite sınavlarına Konya Sabah Dershaneleri’nde hazırlanan Merve Eğitim Kurumları Büyükkoyuncu Fen Lisesi öğrencisi Abdullah Coşkun oldu. Coşkun, tıp fakültesini düşündüğünü söyledi.

Sonuçların açıklanmasının ardından Coşkun ve öğretmenleri bir basın toplantısı düzenledi. Sabah Dershaneleri Zafer Şubesi’nde yapılan toplantıda konuşan Genel Müdür Vekili İslam Ünal, birinci olan Abdullah Coşkun’a bir otomobil hediye edeceklerini söyledi.

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Abdullah Coşkun, “Bu başarı yoğun bir çabanın ürünü. Öğretmenlerimizin yöneticilerimizin ve arkadaşlarımızın. Bu başarı aileme, okulumuza ve dershanemize armağan olsun. Sınavdan önce sınıf olarak böyle bir başarıyı bekliyorduk. Ben değil ama sınıfımızdan birisi mutlaka birinci olacaktı. Buna inanıyorduk. Ben birinci oldum ama tüm arkadaşlarım bu başarıya adaydı. Sınava hazırlanırken herkes ne yaptıysa biz de aynısını yaptık. İlginç bir sistem yok. ” dedi.

Öğretmenlerinin bu işi hakkıyla yaptığını belirten Abdullah Coşkun, “15-20 yıllık tecrübeli insanlar. Bize yol yordam gösterdiler. Biz de uyguladık. Başarı geldi. Hedef olarak tıp fakültesi düşünüyorum. Hangi üniversite olacağına karar vermedim. Ama eğer Konya’da kalırsam, Mevlana Üniversitesi olabilir.” şeklinde konuştu.

Tıp Fakültesi tercih edersen ölüm riskin var!

“Sakın bunu yapma!” için 6 yanıt

bir doktor olarak mesut bey’e katılıyorum…bundan sonra doktor olanın başka(!) amaçları olması lazım diye düşünüyorum…

türkiyede dr olacaksın ama biyokimya, mikrobiyoloji, patoloji, cildiye uzmanı olacaksan dr olacaksın

Ben de tek tercih olarak tıp fakültesi yazmıştım 11 yıllık hekimim hala mesleğimi çok sevmeme rağmen çok pişmanım, iyi düşün kardeşim.
İtibar yok, saygı yok, teşekkür yok, para yok….

bence de zekasını başka yerlerde kullanabilir.o kadar puan yaptıktan sonra melikşaah tıpı yazmak da tartışılır doğrusu.bence mühhendislik falan okusun teknoloji ilerliyor.ama bu tıp ilginç bişey bi kere istedin mi asla vazgeçemiyorsun tıpı seçmekten

kesinlikle ama kesinlikle ve de kesinlikle,sakın haa.bu gün gençliğine,yarın orta yaşına,sonra yaşlılığına,kısaca hayatına yazık olur.tabii o yaşa kadar öldürülmezsen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.