Kategoriler
Haberler Şiddet

Saldırıya uğrayan bayan doktor: Hangi doktor hastasının ölmesini ister?

İzmir’de çalıştığı özel hastaneye kalp krizi şikayetiyle başvuran hastayı iki kez hayata döndüren, ancak üçüncü krizde başarılı olamayınca hasta yakınlarının saldırısına uğrayan Dr. İlkem Arkun, “Kaybedilen her can bizi de yakıyor.” dedi. Arkun, “Kaybettiğimiz hastalar kendi anne babamız da olabilir. Ölüm haberini alan iki hasta yakını boynumu sıktı, sırtıma vurdu, darp etti. Hangi doktor hastasının ölmesini ister?” diye sordu. 

    Doktora saldırı olayı geçtiğimiz hafta İzmir’in Konak ilçesi Eskiizmir semtinde bulunan özel bir hastanede meydana geldi. Akşam saatlerinde erkek bir hasta göğüs ağrısı şikayetiyle hastanenin acil servisine başvurdu. Hastanede görevli Dr. İlkem Arkun, ekibiyle birlikte erkek hastaya müdahale etti. Yapılan incelemelerde hastanın kalp krizi geçirdiği anlaşılınca müdahale yoğunlaştı. İsmi açıklanmayan erkek hasta tam iki kez kalp krizi geçirdi. Dr. Arkun ekibiyle birlikte müdahale ettiği hastayı iki kez hayata döndürmeyi başardı. İkinci kez hayata dönen hasta kendine geldi, su istedi. 

        Dr. Arkun’un yaşadığı saldırı hastanın üçüncü kez kalp krizi geçirmesiyle başladı. Üçüncü kez kalp krizi geçiren hasta, uzun süre müdahale edilmesine rağmen müdahaleye cevap vermedi ve öldü. Dr. Arkun, hasta yakınlarına yaşanan süreci anlattı ve hastayı kaybettiklerini bildirdi. 

        Ölüm haberini alan hasta yakınları bir anda Dr. Arkun’un üzerine saldırdı. Bayan doktorun boynunu sıkan hasta yakınlarından kimliği belirsiz iki kişi, sırtına da vurarak darp etti. Saldırganlar daha sonra hastanede önlerine kim çıkarsa saldırdı ve dövdü. Hastanedeki cihazlara da zarar veren saldırganları olay yerine gelen polis ekipleri güçlükle yatıştırdı. 

        Yaşadığı şoku üzerinden atmaya çalışan Dr. İlkem Arkun, “Mesleğimize bir şekilde devam edeceğiz tabii. Kaybedilen her can bizim de canımız. Benim annem babam da olabilirdi. Bizler doktoruz ve hastalarımızı kurtarmak için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadesini kullandı. 

     Dr. Arkun ve hastanede saldırıya uğrayan diğer sağlık personeli zanlılardan şikayetçi oldu. Dr. Arkun 10 gün rapor aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.