Kategoriler
Haberler

Şamil Tayyar: Doktor cinayeti üzerinden kimse siyasi rant sağlamaya çalışmasın

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep’te meydana gelen doktor cinayetini şiddetle kınadığını ifade ederek, sağlık çalışanlarının iş bırakma eylemine de destek verdi. Tayyar, kendini bilmez bir densizin saldırısından siyasi rant devşirmek isteyen provokatörlere karşı da sağduyulu olmaya çağırdı.

    Şamil Tayyar, Gaziantep’te bir hasta yakını tarafından uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Bu bir eşkıyalıktır” yorumunu yaptı. Şamil Tayyar, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde meydana gelen ve tüm sağlık camiasını yasa boğan bu olayın bir daha yaşanmamasını dileyerek, “Hiçbir hekim tedavi ettiği hastasının ölümünü asla istemez. Ortada bir ihmal ve kusur var ise hak aramanın yolu yargıdan geçer. Hastanelerdeki her ölüm olayının ardından intikam duygusuyla doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırılara prim verilirse, eşkıyalık hüküm sürer. Buna asla müsaade etmeyiz.” dedi.

    AK Partili Tayyar, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu şiddet eylemlerini körükleyen eğitim ve çevre faktörleri bir yana, güvenlik sorunu da yeniden değerlendirmelidir. Sağlık çalışanlarının üzüntüsünü çok iyi anlıyorum. Kronik ve acil müdahaleler haricinde, geçici süreli iş bırakma eylemini sonuna kadar destekliyorum. Bu tür eşkıyalıklara karşı herkes güçlü bir tepki vermeli ki, bu tür istenmeyen olaylar bir daha yaşanmasın.” 

    PROVOKASYONLARA GELMEYİN

    AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, provokasyonlara karşı da uyarılarda bulunarak, “Bu arada kendini bilmez bir densizin saldırısından siyasi rant devşirmek isteyen provokatörlere karşı da hepimizin çok uyanık olması gerekiyor. Türkiye’nin siyasi şovlara değil, akliselime ihtiyacı vardır“ diye konuştu. 

    Tayyar, yaşanan bu üzücü olaydan dolayı, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Güven Fincan ve Tabipler Odası Başkanı Dr. Lütfi Bay’a başsağlığı mesajı gönderdi. 

“Şamil Tayyar: Doktor cinayeti üzerinden kimse siyasi rant sağlamaya çalışmasın” için 4 yanıt

bu saldırılar hergün oluyor pek sayın vekil ve inanıyorumki bu sizin eseriniz,sizin hükümetiniz sırasında medya aracılı sağlıktaki problemlerin tek sorumlusu doktorlarmış gibi gösterildi.sizin hükümetiniz sayesinde daha düne kadar dekolteli pozlarıyla tanıdıgımız televizyon starları devlet televizyonunda aniden muhafazakarlaşıp tek taraflı dinleyeerek eeeeeeengin bilgileriyle doktorun hatası olduguna karar verdikleri durumlar hakkında yorumlar yapıyor;halkı kışkırtıyor(zuhal topal).sizler siyasi rant için doktorları köleleştirdiniz ,bilim insanı olmaktan birer esnafa çevirdiniz.evet bu doktorun vefatında sizlerin çok büyük günahı var,bunun hesabını öteki tarafta verebilecekmisiniz

Akp’ye oy vermiş bir doktorum. bunu özellikle belirtmek istedim!!! ve bunun için daha da öfkeliyim.
Bizi secmenin önüne yem olarak atarken hiç tereddüt etmediniz. İstatistiklerde su kadar hekim siddete ugramıs deniyor, YALAN!!! şiddete ugramayan hekim yoktur! birimizin bogazı sıkılıyor, birimiz sözlü küfürle, hakaretle karsılasıyoruz, en iyi ihtimali de üzerimize yürünmesi sırasında cevreden yardım gelmesi oluyor… ve ne yazık ki cogu yerde tek hekim oldugumuz için o psikolojiyle calışmaya devam ediyoruz.. bu olanlar buz dagının görünen yüzü. sikayet bile edemiyoruz cunku nasılsa bir ceza uygulanmıyor diye bakıyoruz. yazık cok yazık!
Hala “cok istemedigimiz halde güvenlik tedbirlerini artıracagız” diyor…
Artık RECEP AKDAĞ İSTİFA ETMELİ!!!

Asıl sizler doktorlar ve sağlık üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışmayın artık. Hayret birşey yahu. Bu ne pişkinlik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.