Kategoriler
Haberler

Samsun Tabip Odası, bakanlık ve hastalara çağrıda bulundu

Gaziantep’te uzman Dr. Ersin Arslan’ın ameliyatına girdiği 85 yaşındaki hastanın 17 yaşındaki torunu tarafından kalbinden bıçaklanmasına Samsun Tabip Odası yönetimi de tepki gösterdi. 

    Samsun Tabip Odası Başkanı Dr.Mithat Günaydın, “Artık bıçak kemiğe, değil kalbe dayanmıştır. Arslan gibi bir doktor kardeşimiz, Dr. Ersin Aslan hunharca bir cinayete kurban gitmiştir.” dedi. 

    Mithat Günaydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sağlıkta dönüşüm, hekime güvenmemeye, hekime saldırmaya, hekimi öldürmeye dönüşmüştür. Yapılan istatistikler hekimlerin tükenmişliğinin en üst düzeyde olduğunu göstermektedir. Hastalarımıza sesleniyorum, hekimine sahip çıkmazsan yakında seni ameliyat edecek, tedavi edecek hekim bulamayacaksın. Dr. Ersin Aslan’ı katledenleri lanetlemezsen, seni hekime karşı kışkırtanlara benim hekimime bunu yapamazsın, demezsen. Son olarak Sayın Sağlık Bakanımıza seslenmek istiyorum. Şiddetin karşısında artık ben varım dediğiniz günden bugüne ülkenin birçok yerinde hekim ve diğer sağlık çalışanları sözlü ve fiili saldırıya uğradı. Ersin Aslan kardeşimizin hunharca katledilmesinde sadece öldürenin değil, payı olanların cezalandırılmaları için gerekenin yapılmasını istiyoruz. Bunu yaparken de sağlık politikalarının bu noktaya gelinmesinde ne kadar etkili olduğunun bir kez daha düşünülmesini istiyoruz. Hekim olmadan sağlık hizmetinin olmayacağını Sağlık Bakanlığı’na ve kamuoyuna hatırlatıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.