Kategoriler
Haberler Şiddet

Son dakika… 112 ekipleri saldırıya uğradı!!!

Beyoğlu ve Küçükçekmece’de verilen adrese giden 112 Acil Sağlık ekipleri saldırıya uğradı. Saldırganların elinden güçlükle kurtulan sağlık çalışanları şikayetçi oldu.

30 kişi saldırdı, taşlı sopalı saldırı

Beyoğlu’nda İstiklal Mahallesi İplikçi Fırın Caddesi üzerinde bir kişinin silahla yaralandığı ihbarı üzerine saat 00.48’de olay yerine ambulans sevk edildi. Recep Bıçakçı’nın kullandığı ve içerisinde Dr. Mithat Çavdar ile ATT (Acil Tıp Teknisyeni) Semra Soylu’nun bulunduğu ambulans 7 dakika sonra olay yerine geldi. Yaralının yakınları, geç geldiğini iddia ettiği sağlık ekiplerine saldırdı. Yaklaşık 30 kişinin taşlı ve sopalı saldırısına uğrayan sağlık ekipleri, güçlükle olay yerinden kaçtı. Ambulans şoförü yaralandı, ambulansın da camı kırıldı. Yaralı Bıçakçı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Sağlık ekipleri daha sonra da Kasımpaşa Polis Merkezi Amirliği’ne giderek saldırganlardan şikayetçi oldu.

Hayat kurtarmaya giderken saldırıya uğradık

ATT görevlisi Semra Soylu, hayat kurtarmaya giderken saldırıya uğradıklarını söyledi. Soylu, ”Biz onları kurtarmaya giderken onlar bizi yaraladı. Olay yerine gittiğimizde caddenin başında polisler vardı. Koşarak gelenler bize söyleyecek zannettik. Bize saldırdılar. Camlara vurdular. Psikolojik travmaya uğradık. Bizim amacımız onları kurtarmak. Onların bir hastası var, biz İstanbul’u kurtarmaya çalışıyoruz” dedi.

Gaziantep’de Dr. Ersin Arslan’ın, ölen hastanın torunu tarafından bıçaklanarak öldürülmesi ve İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de bir tutuklunun Dr. Hasan Ceylan’ı jiletle yaralaması sebebiyle sağlık çalışanları bir günlük iş bırakma eylemi yapmıştı. Küçükçekmece’de de kendilerine bildirilen hasta adresine giden sağlık ekipleri saldırıya maruz kaldı. Canlarını zor kurtaran sağlık çalışanları şikayetçi oldu. Polis, her iki olayla ilgili de soruşturma başlattı.

“Son dakika… 112 ekipleri saldırıya uğradı!!!” için bir yanıt

Caydırıcı bir yasa yürürlüğe girmedikçe bu şiddet azalmaz…
Ver bakalım ufak bi fiskeye 5 sene görüyüm doktora saldıran o şerefsizleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.