Kategoriler
Haberler Şiddet

Son Dakika… Çocuk acilde doktora bıçaklı saldırı

Adana Meydan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk Acil Bölümü’ndeki sağlık çalışanları, bir hasta yakınının saldırısına uğradı. Serviste görevli Dr. Sezai Parlak ve Dr. Fatma Sincar ile görevli hemşireler, S.T. isimli hasta çocuğun yakını tarafından tehdit, hakaret ve bıçaklı saldırıya maruz kaldı. 

        Muayenenin ardından çocuk hastaya uygulanacak tedavi order kâğıdının hemşireye verilmesi sırasında “Bizi niye bu kadar uğraştırıyorsunuz, ne kadar ağır çalışıyorsunuz.” diyerek bağırmaya başladığı iddia edilen şüpheliye özel güvenlik ekipleri müdahale etti. Bunun üzerine zanlı, arabadan getirdiği bıçak ile hekim, hemşire ve güvenlik personelini hedef aldı. Olay yerine çağrılan polislerin devreye girmesiyle şahıs gözaltına alınırken, sağlık çalışanları da hasta yakınınında şikâyetçi oldu. 

        Adana-Osmaniye Tabip Odası’ndan Dr. Nuh Demirpas, kurum avukatı Ebru Atıcı Sevindik ve beraberindeki hekimler, Dr. Sezai Parlak, Dr. Fatma Sincar ile hemşireleri ziyaret ederek, konuyla ilgili bilgi aldı. 

        Saldırıyı şiddetle kınayan Adana Tabip Odası, olayla ilgili hukuksal süreçte arkadaşlarının yanında olacaklarını açıkladı.

“Son Dakika… Çocuk acilde doktora bıçaklı saldırı” için 2 yanıt

bir doktara fiziki saldirinin veya tesebbusun cezasi muhakkak verilmeli.
yavas calisabilirler yogunluktan, yorgunluktan dolayi. fiziki saldirilarin herturlusu cezalandirilmali.

benim anlamadığım şey, hiç tıp okumamış birisinin yapılan tıbbi bir müdahalenin yavaş-hızlı, vs vs gibi yorumları neye dayanarak yaptığı ve karşılığında şiddete başvurduğudur..misal mimar değilim, bir ev veya vir villa veya bir otel mimarisi hazırlamak ne kadar sürer bilmem.. dolayısıyla ev yaptıracağım mimara gidip onuncu günde yavaş çalıştın desem ve arbede ,kavga çıkartsam olurmu??? Allah’ım azıcık akıl-fikir, bizede sabır ver nolur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.