Kategoriler
Haberler

Son Dakika… TTB ne 29 Ekim’i kutladı ne de Atatürk’ü andı!

Op. Dr. Suat Kaptaner, “Türk Tabipleri Birliği yönetimi hekim hakları öncelikli değil, malesef siyasi önceliklerle ortaya çıkan bir meslek örgütü. Türk Tabipler Birliği 10 Kasım’da Atatürk’ü anmadı, 29 Ekim’de Cumhuriyet’i kutlamadı. Türk Tabipleri Birliği’nin yönetiminin değişmesini istiyoruz” dedi

Nihal Işık– 28 Nisan’da İzmir Tabip Odası’nda düzenlenecek genel kurul toplantısı ardından, 29 Nisan’da Tabip Odası’nın yeni yönetiminin belirleneceği bir seçim yapılacak. Seçimler 09.00- 17.00 saatleri arasında  Alsancak Salih İşgören İlköğretim Okulu’nda olacak. İzmir Tabip Odası seçimlerinden önce Hekim Güçbirliği düzenledikleri basın açıklaması ile yönetime aday olduklarını açıkladı. Hekim Güçbirliği olarak 6 yıldır İzmir Tabip Odası’nın yönetiminde bulunduklarını ve hekim hakları ve ulusal değerler için  yine İzmir Tabip Odası yönetimine aday olduklarını açıklayan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniği’nden Op. Dr. Suat Kaptaner, “İzmir’deki 9 bin oda üyesini temsil edebilecek özenle hazırlanan bir aday listemiz var. Bu konuda çok iddialıyız. İddiamız sadece İzmir için de değil. İzmir Tabip Odası seçimlerini kazanarak, Haziran ayında yapılacak Türk Tabipleri Birliği seçimlerini de bizim görüşlerimiz doğrultusunda bir ekibin kazanması için mücadele edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet devrimlerini savunacağız

İzmir Tabip Odası yönetimine talip olurken, odanın ilk görevi olarak hekim haklarını ve çıkarlarını savunmanın esas alınacağını belirten Op. Dr. Kaptaner, “İzmir Tabip Odası’nı hekim haklarını savunan güçlü bir meslek örgütü haline getirdik. Bunun dışında Türkiye’nin karşı karşıya olduğu sorunlara da sahip çıkıp, ilgisiz kalmadık. Önümüzdeki dönemde de sorunlara ilgisiz kalmayacağız. Her zaman Cumhuriyet devrimlerinin kazanımlarını savunacağız. Hekimleri birleştirecek ulusal değerleri kararlılıkla, açıkça savunmaya devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü laiklik başta olmak üzere Cumhuriyet ilkelerimizi, bayrağımızı, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü savunacağız” diye konuştu. Op. Dr. Kaptaner sözlerine şöyle devam etti: “Diğer aday listesinde yer alan arkadaşlarımızla en temel farkımız, ayrımımız Türk Tabipleri Birliği yönetiminin hekim hakları öncelikli değil, malesef siyasi önceliklerle ortaya çıkan bir meslek örgütü olması açısındandır. Türk Tabipleri Birliği’nin yönetiminin değişmesini istiyoruz. Etnik, siyasi ayrımcılıklara bir sınır çekmesini istiyoruz. Bu tarz görüşler hekimlerin büyük tepkisine yol açıyor. Türk Tabipler Birliği 10 Kasım’da Atatürk’ü anmadı, 29 Ekim’de Cumhuriyet’i kutlamadı. Böyle ulusal değerlere kayıtsız kalan bir meslek örgütünün Türkiye’deki 110 bin hekimi birleştirmesi ve hekimler için hak elde etmesi mümkün değildir.” 

Hekim Güçbirliği yönetimi ise Op. Dr. Suat Kaptaner (Tepecek Eğit. Ve Araş. Hastanesi KBB kliniği), Op. Dr. Ceyhun Balcı (Ortopedi uzmanı), Uzm. Dr. Mete Güzelant (Alsancak Devlet Hastanesi Nöroloji uzmanı), Dr. C. Alper Kırçıl (Karabağlar 10 Nolu ASM), Prof. Dr. Mustafa Olguner (DEÜ, Çocuk Cerrahisi), Prof. Dr. Ayşenur Oktay (EÜ, Radyoloji), Op. Dr. Hakan Yetimalar’dan ( Atatürk Eğt. Ve Araş. Hastanesi Kadın Doğum uzmanı) oluşuyor. 

Haber Ekspres Gazetesi

“Son Dakika… TTB ne 29 Ekim’i kutladı ne de Atatürk’ü andı!” için 3 yanıt

En geç 10 yıla kadar hekimlik diye saygın bir meslek kalmayacak. Hepimiz büyük büyük patronların, taşeron şirketlerin müşteri memnuniyetini sağlamakla yükümlü çalışanları olacağız. Siz halen eski boş tartışmaları yapın. Böyle devam…

Bir bölen olmaya devam edin sevgili kardeşlerim.Sizin göreviniz Tabiplerin özlük haklarını,eğitimini,Y.Dil ögrenme destegini ve iyi para kazanmasını sağlamaktır.
Atatürk ve Ulusal değerleri savunacak platformlar amaçlarını böyle tanımlamış STK lardır.
Artık çag herşeye “slogan” düzeyinde katılım ve destek dönemi değildir.
Bu işi yapacak STK lar bu konuda araştırmış,yorumlamış, entellektüel düzeyi gelişmiş düşünce kuruluşları ile ve ciddi bir PR çalışması ile olur.Yoksa Evren paşa “Atatürkcülüğü”,”Dindarlıgı” gibi olur sevgili kardeşlerim.

Sn.UMIT saygın meslek ne demek,her iş saygındır.İş olarak bakmalısın hekimliğide.İşini iyi yapan saygındır.TIP tada işini kötü yapan yokmu…? SSK hastanelerinde 1 dakikada işçinin yüzüne ve evragına-işci izin alamadıgı işin boş olan komşusunu gönderirdi- bakmadan reçete yazan doktorları bilirim ben bunlar sizce saygındı öylemi? Bu birinci eleştirim.
İkincisi 10 yıl sonra Hekimliğin nerelere gelecegini siz gibi düşünenlerin anlaması imkansız.
Üçüncüsü Bilimsel bir eğitim almana rağmen geri gitmeyi savunuyorsun.
Sevgili kardeşim,sor bakalım Hocalarına 10 sene önce saygın meslektaşların kök hücre tedavisi,DNA,yüz nakli,kadavra böbrek nakli,retina nakli,saç ekimi,lazerle göz düzeltme yöntemini biliyormuydular ve düşünüşlemiydi.
Dördüncü eleştirim Müşteri Memnuniyeti dediginiz şey “hasta” memnuniyeti olsa gerek.Hekimin işi “hasta” ve “hastalık” teşhisi ve tedavisi olduğuna göre.BMW ve Murat124 firmaları ve taşeronları Müşteri memnuniyetini arttırarak üretimlerini eşit fiyata niye insanlara satamıyorlar.Size göre satacaklar gelecek 10 yılda öylemi? “Hasta”larında BMW yi Murat124 ten ayırma yetenekleri vardır sanırım.Önsezileri,araştırma,ve Danışacakları Hekimler ,kişiler yokmu sanıyorsunuz çevrelerinde.İyi tedavi yapacak hekimleri bu gün İnternetten bile bulmamanız mümkün.Ciddi yayını olamyanları tespit 1 dakika.Doktorun CV sine ulaşma 1 dakika sürüyor artık.Teşhislerini kroschekini yapabilen bir “bilinçli hastalar” grubunun geldigini biraz anlayın artık.
Ben bir MDS hastasıyım,sürekli kontrol altındayım.İlk teşhisten sonra iki tane daha kontrol yaptırdım ve ikna oldum.Bildiğim İngilizce ile hastalıgımla ilgili makale ve gelişmelere saniyede ulaşıyorum.
Şimdi diyebilirsinki halk ulaşmıyor.Ben bu halkın bireyi olarak köyümdeki hastalara ulaşıp onları benim yaptıklarımı yapmlarını öneriyorum.Meslegim TIP dışı olmasına rağmen.Birde köyümde ebe,hemşire,sağlık çalışanları,1 -2 tane doktor var.Hele sağlık çalışanları Antalya TIP ta direkt hocaya ulaştırıyor köyümdeki insanı.Yani ulaşamayan bir kesim varsa kaderciliğinden ve asosyal oluşundandır.Oda kısal alandaki nüfus azaldıkca yok olacaktır.
Bir kaç sözde TTB adaylarına Dünya artık küçük bir köy.
Simgeler ve imgeler ile birliktelik oluşmaz.Birligi işini tam,doğru,zamanın ruhuna uygun yapan ve öngörüleri olan sağlar.
Geçmişe takılıp ağlayanlar değil.(Artık şu an ki iktidarın bile mağdur edebiyatı yaparak ağlayıp durması bile kabak tadı vermeye başlamıştır artık.).Şimdi ve Gelecekte Tabipler için neler yapmalıyızdır asıl sorun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.