Kategoriler
Haberler

Ünüvar: Hizmetlerimizin polemik haline getirilmesi haksızlık

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan sözünü aldıkları Seyhan ilçesinin güneyine yapılacak devlet hastanesi konusunun polemik haline getirilmesine tepki gösterdi.

Seyhan ilçesine yapılacak hastanenin yeri ile ilgili sadece ön bir alternatif çalışma yaptıklarını belirten Ünüvar, “Hastane yeri için mümkün olduğu kadar çok alternatif belirleyip sağlık bakanlığına sunacağız. Sağlık Bakanlığımızın ilgili uzmanları her bir yer için uygunluk fizibilitesi yaptıktan sonra, Adana valiliği, belediyeler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının da görüşü alınarak yeni hastane hemşehrilerimize en iyi hizmet verecek bölgeye kurulacaktır.” dedi.

Adana’nın arsa üretimi açısından sıkıntılı bir il olduğunu belirten Necdet Ünüvar, sağlık kampusüne yer belirlerken projenin tüm detaylarının hazır olmasına rağmen arsa üretimi eksikliğinden dolayı gecikme yaşadıklarını söyledi. 

Adana’ya 1500 yataklı sağlık kampusü yapılacağı için Adana merkeze başka bir hastane yapımının sağlık bakanlığının gündeminde olmamasına rağmen Seyhan’ın güneyinin bir hastaneye ihtiyaç duyduğunu Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a yaptıkları çalışmalarla anlattıklarını belirten Necdet Ünüvar, “Tüm bu çalışmalarımızın sonunda Adana’da Seyhan İlçemize yeni bir hastane yaptırılması kararı alındı.” dedi. 

Adana’ya yatırım ve hizmet getirilmesi noktasında Adana milletvekilleri olarak çok büyük uğraş verdiklerini belirten Ünüvar, bin bir emekle Adana’ya kazandırdıkları yatırımların polemik konusu yapılmasının kendisini üzdüğünü sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.