Kategoriler
Haberler Şiddet

Van’dan Son Dakika… “Sıkıntılar giderilinceye kadar poliklinik yapmıyoruz!”

Van’da doktorlar isyan etti

Van’da yaşanan doktor sıkıntısı en sonunda doktorları da isyan etme noktasına getirdi. Doktor eksikliğinden dolayı hem polikliniklerde hem de acil servislerde hizmet vermek zorunda kaldıklarını belirten Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İpekyolu Devlet Hastanesi’nde çalışan doktorlar, yaşadıkları sıkıntılar giderilinceye kadar poliklinik hizmeti vermeyeceklerini açıkladı.

Çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz

Doktorlar, yaşadıkları sıkıntıları dile getirmek ve çözüm bulunmasını sağlamak amacıyla Sağlık il Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Uzman Doktor Elif Altan Mutlu, çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirtti. Deprem sonrasında hekim sayısında çok büyük zamlanın olduğunu söyleyen Mutlu, “Deprem sonrasında 160 hekimken hastane kadrosu, 100 kişiye düştü. İpekyolu Hastanesi de aynı şekilde düştü. Bundan 1 ay önce acil servisimizde yeterince doktor varken, artık bu doktorların sayısı 2-3’e düştü.

Her bölüme acilen hekim istiyoruz

Hem poliklinikte hem de acil serviste hizmet vermekteyiz. Üstelik herkes kadar depremi yaşadık. Çoğumuz şu an ailesi ile birlikte yaşamıyor. Konteynerlerde yaşıyoruz. Veya başkalarının evinde yaşıyoruz. Ne acilde verdiğimiz hizmetler, ne de polikliniklerde verdiğimiz hizmetler verimli. Hastanemizin her bölümüne acil hekim getirilmesini istiyoruz. Poliklinikleri bu amaçla kapattık.

Yeni doktorlar gelinceye kadar sadece acil hizmeti vereceğiz

Biz de yeni doktorlar gelinceye kadar sadece acil serviste hizmet vermeye devam edeceğiz. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi de buna dahil olacak gibi görünüyor. Şu anda Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Van İpekyolu Devlet Hastanesi’nde bu eylemimiz devam ediyor. Bugün bir darp olayı yine yaşandı. Kadın Doğum Uzmanı arkadaşımız polikliniğinde darp edildi. Şerafettin Erol isimli arkadaşımız. Bununla ilgili sıkıntılarımızı dile getirmek için buradayız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.