Kategoriler
Haberler

O artık üniversiteli!

Türkiye’de ilk yüz naklinin yapıldığı Uğur Acar (19), Akdeniz Üniversitesi (AÜ)’nde sözleşmeli personel olarak işe başladı. Acar, rektörlük ile üniversite hastanesi arasında evrak taşıyacak.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, rektörlük binasında düzenlediği basın toplantısında 21 Ocak’ta gerçekleştirilen operasyonla Türk tıp tarihine giren Uğur Acar’ın işe başlamasıyla ilgili bilgi verdi. Ameliyatın ardından Uğur Acar’a iş sözü verdiğini hatırlatan Rektör Kurtcephe, “Geçenlerde bana ‘Kararımı verdim, Akdeniz Üniversitesi’nde çalışmak istiyorum’ dedi ve iş talep etti. Uğur Acar, sözleşmeli personel olarak üniversitemizde işe başladı. Artık AÜ çalışanı olarak Uğur bizimle birlikte rektörlük karargahında bulunacak. Kendisinin çalışma ortamını da hazırlayacağız.” diye konuştu.

Uğur’un tedavisi devam ettiği için sağlığının işten daha önemli olduğunu ifade eden Kurtcephe, Acar’ın rektörlük ve hastane arasında evrak getirip götüreceğini açıkladı. Kurtcephe, “Artık birkaç gündür bizim çalışan elemanımız, ücretleri de tahakkuk ediyor. Uğur artık para kazanan bir üniversiteli.” şeklinde konuştu.

Rektör Kurtcephe, Uğur Acar’ın otopark görevlisi olarak çalışacağı yönündeki haberlerin ise doğru olmadığını belirtti. Kurtcephe, talep olması halinde Uğur’un yuva kurmasına da yardımcı olabileceğini söyledi.

Uğur Acar da kendini iyi hissettiği için çalışmaya karar verdiğine değinerek, “Ameliyattan sonra düşündüm. Kendimi biraz daha iyi hissettiğim için işe başlamaya karar verdim. Buna da doktorlarım ve Rektör Kurtcephe ile karar verdik. Akdeniz Üniversitesi’nin bir çalışanı olarak işe başladım. Önce sağlık diyorum.” dedi. Uğur Acar, ilk maaşıyla ne yapacağına ise henüz karar vermediğini açıkladı.

        “KARDEŞİM TURAN’A YARDIM EDECEĞİM”

Uğur Acar, 15 Mayıs 2012’de AÜ Hastanesi’nde ikinci yüz nakledilen kişi olan Turan Çolak (34) ile ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi: “Turan’ı görmedim. Elimden geldiğince kardeşime hayata bağlanması konusunda yardımcı olacağım. Ben bu süreci tek başıma atlattım. Kendisi için de iyi olacağını düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.