Kategoriler
Haberler

4 yıl önceki ameliyatta karnında unutulan gazlı bezi yargıya taşıdı

Antalya’da yaklaşık 4 yıl önce şiddetli karın ağrısı sebebiyle gittiği hastanede yapılan ameliyatta karnında gazlı bez unutulan kadın, konuyu yargıya taşıdı. Üç çocuk annesi Hava Dursun, ameliyatı yapan doktor hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Havva Dursun, yaklaşık 4 yıl önce şiddetli karın ağrısı sebebiyle Antalya Devlet Hastanesi’ne gitti. İddiaya göre, dış gebelik teşhisiyle ameliyata alınan Dursun’un karnında sağlık görevlileri gazlı bez unuttu. Ameliyatın ardından eşiyle Bursa’ya taşınan Hava Dursun, 3. çocuğuna hamile kalınca doktora gitti. Hamileliğinin dördüncü ayında şiddetli karın ağrıları çektiği için doktora giden Havva Dursun, hamileliğinin 8’inci ayında ağrılarının artması üzerine Şevket Yılmaz Kadın Doğum Hastanesi’ne başvurdu. Hava Dursun sezaryenle bir bebek dünyaya getirirken, doktorlar, kadının karnında bir kitle olduğunu fark etti. Şiddetli ağrıların sebebi olduğu tahmin edilen ve patolojiye gönderilen kitlenin dört yıl öce gerçekleştirilen ameliyatta unutulan gazlı bez olduğu ortaya çıktı.

“YARGIDA HAKKIMI ARAYACAĞIM”

Bu gelişmenin ardından konuyu yargıya taşıma kararı alan ev hanımı Hava Dursun eşiyle Bursa Adalet Sarayı’na gelerek Antalya’daki ameliyatı gerçekleştiren doktordan şikayetçi oldu. Dursun çifti, Antalya’da ameliyatı gerçekleştiren ve Hava Dursun’un karnında gazlı bez unuttuğunu iddia ettikleri doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Dört yıl önce artan karın ağrısı şikayetleri için Antalya Devlet Hastanesi’ne gittiğini belirten Dursun, ilginç olayı şöyle anlattı:

“Hastaneye gittiğimizde ‘dış gebelik’ teşhisi koydular ve hemen ameliyata aldılar. O esnada karnımda gazlı bez unutmuşlar. Birkaç sene sonra hamile kaldım. Hamileliğimin 4. ayında sancılarım giderek arttı. Doktora gittiğimde, hamilelikle ilgili bir sıkıntım olmadığı belirtilerek, genel cerrahiye gitmem istendi. Buradaki doktor da kasık fıtığı olduğumu söyleyerek beni ameliyat etmek istedi. Fakat hamile olduğum için bebeğimin özürlü olarak dünyaya gelebileceği belirtildi. Ben de bu operasyona karşı çıktım. Hamilelik süresince ağrılarım yüzünden defalarca hastanelik oldum. İki çocuğum daha vardı. Onların psikolojisi bozuldu. Eşim işten ayrıldı, sürekli benimle ilgileniyordu. Çocuğum 8 aylıkken dünyaya geldi. Bu süreçte bebeğimi kaybetme riskim vardı. Stresten dolayı şeker hastalığı başladı. Maddi manevi çok sıkıntılar yaşadık. Sezeryanın ardından karnımda gazlı bez olduğu ortaya çıktı. Ben hakkımı aramak istiyorum. Böyle bir hata nasıl yapılır?”

İşçi olarak çalışan baba Fehmi Dursun (36) da eşinin rahatsızlığı yüzünden büyük sıkıntılar yaşadıklarını ve ameliyat sırasında gazlı bez unutan doktorlar hakkında şikayetçi olduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.