Kategoriler
Haberler Şiddet

Acil servise silahlı baskın, güvenlik kamerasına yansıdı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’nde dehşet dakikaları yaşanmasına sebep olan H.S.’nin doktoru silahla tehdit etmesi, güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde hastaneye elinde silahla gelen şahsın, hastane polisi tarafından sakinleştirilerek dışarıya çıkarıldığı yer alıyor.

Çalıştığı işyerinde 5 Mayıs 2012 günü kaynak yaparken gözünde yanma meyda gelen H.S., Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıklar Bölümü’ne gitti. H.S., uzman göz doktoru tarafından muayene edildi. Doktorun yazdığı ilaçları alarak evine dönen H.S., ağrısı geçmeyince bir gün sonra saat 04.30 sıralarında yeniden aynı bölüme giderek, gözündeki ağrının geçmediğini belirtti. Görevli doktor ise H.S.’ye, yazılan ilaçları kullanmasını söyledi. Doktorla kısa süreli tartışan H.S., daha sonra evine giderek tabancasını aldı ve acil servise gitti. Acil serviste görevli Dr. Senem Nebi de göz doktorunun tavsiyesine uymasını söyleyince sinirlenen H.S., silahını çıkararak. iddialara göre doktora, “Beni muayene edeceksiniz!” diye bağırdı. Yaşanan tartışmayı farkeden hastanedeki polis, H.S.’yi etkisiz hale getirdi. Yapılan araştırmada silahın kurusıkı olduğu belirlenirken gözaltına alınan H.S., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılamak üzere serbest bırakıldı.

Güvenlik kamerasının görüntülerinde de müdahale odasından gelen bağırışmalar üzerine görevlilerin o yöne gittikleri, elinde silahla bir kişiyi gören birçok hastanın da korkuyla dışarıya çıktığı görülüyor. Güvenlik görevlileri tarafından etrafında set oluşturarak dışarıya çıkarılmak istenen H.S.’yi, yanına hastane polisinin gelerek sakinleştirdiği de görüntülerde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.