Kategoriler
Haberler Şiddet

Ambulans şoförünü kaza yaptı diye darp etmeye çalıştılar: “1 ölü”

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Servis Ambulansı Nevşehir’den aldığı hastayı Kayseri Özel Tekden Hastanesi’ne götürürken yolun kaygan olması nedeniyle refüje çarparak devrildi. Kazada hastaya ambulans içerisinde refakat eden Celalettin Bilir, hayatını kaybetti. Kaza sonrası ambulansı özel araçlarıyla takip eden hastanın yakınları sürücü Cengiz Erdoğan’ı darp etmeye çalıştı.

112 Acil Servise bağlı 50 AK 112 plakalı Cengiz Erdoğan yönetimindeki ambulans, İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahale sonrasında ileri tetkik ve tedavi için Kayseri Özel Tekden Hastanesi’ne sevk edilen İsmet Bilir adlı hasta ile refakatçisi Celalettin Bilir’i alarak yola çıktı. Akşam saatlerinde Kayseri- Nevşehir karayolu üzerinde Avanos ilçesine bağlı Sarıhıdır mevkiine geldiğinde yolun aşırı yağış nedeniyle kaygan olması sonucunda direksiyon hakimiyetini kaybederek refüje çarptı ve devrildi. Kaza sonrasında ambulansta refakatçi olan Celalettin Bilir hayatını kaybetti. Hasta İsmet Bilir, sürücü Cengiz Erdoğan ile sağlık memuru Hakan Gündüzpolat ise hafif yaralı olarak kurtuldu. Hasta, olay yerine gelen başka bir ambulansla Kayseri’ye gönderildi.

Kaza sonrasında ambulansı özel araçlarıyla takip eden hasta yakınları, sürücü Cengiz Erdoğan’ı darp etmeye çalıştı. Sürücü Erdoğan, karşı şeritten gelen bir tırı durdurarak kurtulmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.