Kategoriler
Haberler

Bakan Akdağ: “Avrupa’da Benden uzun Sağlık Bakanlığı yapan yok”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık alanında başarılı çalışmalar yaptıklarını söyledi. Akdağ. “Avrupa’da benden daha uzun sağlık bakanılığı yapan hiç kimse yok.”

Sağlık Bakanlığı koltuğunda dördüncü dönemine giren Recep Akdağ, Avrupa’da bu koltukta en uzun oturan bakan ünvanına sahip durumda. 22 ve 23. Dönemde Erzurum Milletvekili seçilerek Meclis’e giren Recep Akdağ, 58, 59 ve 60. Hükümetlerde Sağlık Bakanlığı yaptı. 61. Hükümette yeniden Sağlık Bakanlığı görevine atanan Akdağ, dört dönemdir aynı koltukta oturarak Avrupa’da da bu alanda rakipsiz kaldı.

Sağlık Bakanı Akdağ, bazı ziyaretlerde bulunmak ve Sağlıkta Dönüşüm Programı ile ilgili İl Değerlendirme Toplantısı’na katılmak için geldiği Balıkesir’de sağlık çalışanları ile biraraya geldi. Balıkesir Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda sağlık çalışanları ile toplantı yapan Bakan Akdağ, hükümetin sağlık politikaları hakkında bilgiler verdi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün hesaplarına göre Türkiye’de 2025 yılında ortalama yaşam süresinin 75 yıl olarak hesaplandığını hatırlatan bakan Akdağ, “Biz, bu hedefe 2009 yılında ulaştık. Şu anda Türkiye’de bir insanın ortalama yaşam süresi 75’tir. Bütün bunları sizlerle birlikte yaptık. Bundan on sene önce vatandaş ameliyat parası öderdi, farklı paralar ödemek zorunda kalırdı. Artık çok pahalı ameliyatlar bile en yoksul insanımıza Türkiye’nin neresinde olursa olsun bedava yapılıyor.” dedi.

Bütün bu hizmetlerin yapılmasında istikrarın çok önemli olduğuna işaret eden Bakan Akdağ, “Belki çoğunuz bilmez şuanda Avrupa’da benden daha uzun sağlık bakanılığı yapan hiç kimse yok.” değerlendirmesinde bulundu.

“Bakan Akdağ: “Avrupa’da Benden uzun Sağlık Bakanlığı yapan yok”” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.