Kategoriler
Haberler

Bakan Dinçer: Süt dağıtımı ısrarla devam edecek

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, proje üzerine yapılan muhalefete tepki göstererek, süt dağıtma programını ısrarla devam ettireceklerini söyledi. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nda 2012 Londra Olimpiyatları’nda ülke adına meşaleyi taşıyacak olan lise ikinci sınıf öğrencisi Şeydanur Kabasakal’ı kabul eden Ömer Dinçer, okul sütlerinde yaşanan sorunlarla ilgili gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Dinçer, süt dağıtımı ile ilgili düne nazaran tek tük şikayetlerin olduğunu belirtti. Okullarda süt dağıtımı programının sağlıklı bir nesil için önemli olduğunu kaydeden Dinçer, programın çok başarılı uygulandığını vurgulayarak, aynı anda Türkiye’nin her yerinde süt dağıtımının çok başarılı yapıldığını, bu idari başarının da görmezlikten gelinemeyeceğine dikkat çekti. 

Böyle bir program üzerine muhalefet yapılmasına tepki gösteren Dinçer, şöyle devam etti: “Bu süt dağıtımı esnasında 7 milyona yakın çocuğumuz süt almışken, bazı çocuklarımızın süte karşı hassasiyetleri sebebiyle problemleri oldu. Ama bunların teknik olarak veya sıhhi açıdan ne anlama geldiğini hem Sağlık Bakanlığı, hem Tarım Bakanlığı, hem de konuyla ilgili pek çok uzman sizinle paylaştılar.” diye konuştu. 

Dinçer olayla ilgili gerekli analizler yapıldıktan sonra elde edilen bilgileri basın mensuplarıyla paylaşacaklarını ifade etti.

“Bakan Dinçer: Süt dağıtımı ısrarla devam edecek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.