Kategoriler
Haberler

Batman İl Sağlık Müdürü Bodakçi: Hemşire sayısı artırılmalı

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, kaliteli ve sürdürülebilir bir sağlık hizmeti için hemşire sayısının mutlaka standartlar doğrultusunda arttırılması gerektiğini belirtti. 

Dünyada modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs’ın hemşireler günü, 12-18 Mayıs tarihleri arası ise Hemşirelik Haftası olarak kutlandığını belirten Bodakçi, hemşireliğin insan sevgisiyle dolu, şefkatle, özveriyle ve sabırla yapılan kutsal, aynı zamanda profesyonel bir meslek olduğunu söyledi. 

Sağlık hizmetlerinin hızlı, kaliteli ve ulaşılabilir düzeyde verilmesinin hekim, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarından oluşan ekip ile mümkün olduğunu kaydeden Bodakçi, “Hemşire, sağlık hizmeti sunan ekipte önemli görevler üstlenen, yokluğunda yeri doldurulamayan ve sağlık sorunlarının çözümünde büyük rol alan kişidir.” dedi. 

Bodakçi, “Toplumumuzda hemşire, hasta bakan, ateş, nabız, tansiyon ölçen ve doktora yardım eden bir kişi olarak görülüyor. Oysa hemşirelik, bilim ve sanattan oluşan bir disiplindir. Sağlık hizmetlerinin kaliteli, ulaşılabilir ve sürdürülebilir bir şekilde yürütülmesinde önemli bir rolü olan, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar, sağlık mutluluk ve başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.