Kategoriler
Haberler

Bebeğiyle diploma aldı

Erzurum Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Sümeyye Koç, diploma sevincini 3 aylık oğlu Mevlüt ile birlikte yaşadı. 

        Üniversitede 2. sınıfta evlenen Koç, son dönemde hamilelik ve doğuma rağmen okulunu ihmal etmedi. Koç, zor günlerine rağmen diploma sevincini de oğlu Mevlüt ile birlikte çıkardı. Diplomasını almak için çocuğu ile birlikte sahneye çıkan Koç, törene katılanların ilgi odağı oldu. Koç’un hocaları törende minik Mevlüt’ü kucaklarından düşürmedi. 

        Törene eşiyle birlikte katılan Sümeyye Koç, minik oğlunun da kendisiyle birlikte okuduğunu söyledi. Oğlunun da kendisiyle birlikte mezun olduğunu vurgulayan Koç, “Oğlumla birlikte geldik, kepimizi atıp, diplomamızı alıp gideceğiz.” dedi. Oğlunun erken doğum nedeniyle 7 aylık doğduğunu dile getiren Koç, doğumdan sonra da bakacak kimse olmadığında oğlunu bazen derslere götürdüğünü belirtti. Bunun birçok avantajını gördüğünü ifade eden Sümeyye Koç, “Çocuğun en güzel yanı, stajda hiçbir iş yapmamak. Bütün arkadaşlar bütün işi yapıyor, sen yatıyorsun. Sonra derslere birlikte geldiğimizde hocalar tolerans tanıyordu. Çocuk var diye. Derse geç gelebiliyorsun, hocalarla birlikte gidebiliyorsun. Bazen derse götürüyordum, bırakacak yer olmadığında. Derste dinliyordu zaten, stajlara götürüyordum. Yani eğitimini tamamladı. Üniversite okuyup gelmiş çocuk bu.” ifadelerini kullandı.

        Konuşmasında yardımlarından dolayı arkadaşlarına da teşekkür eden Koç, “Arkadaşlarım hep zor zamanlarımda yanımdaydı. Arkadaşlığın ne demek olduğunu burada gördüm. Hep zor zamanımda yanımda oldu. Kardeşliği ben burada gördüm.” diye konuştu. 

        Törende Koç’un sevincine ortak olanlardan biri de İç Hastalıkları Hemşireliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rahşah Akyıl idi. Sümeyye’nin fakültenin gözde öğrencilerinden biri olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Akyıl, “Hem anne adayı ve anne olması hem de öğrenciliği bir arada götürebilmesine rağmen başarılı, çalışkan bir öğrenciydi. Yolunun açık olmasını diliyoruz. Bebeğiyle beraber mutluluklar diliyoruz. Bebeğiyle birlikte gelmesi bugüne damga vurdu. Hepimizi duygulandırdı. Çünkü o bizim torunumuz sayılır.” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.