Kategoriler
Haberler

Bilim adamları ‘inovasyon’u tartışacak

Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Yükseköğretimde Yönelişler Kongresi’nde ‘İnovasyon ve Girişimcilik’ konuları tartışılacak. Hayatı kolaylaştıracak geliştirilebilir yeni fikirlerin ele alınacağı kongrenin açılışına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de katılacak. Kongre, 4-5 Mayıs tarihleri arasında Fatih Üniversitesi Büyükçekmece Kampüsü’nde yapılacak. 

        Yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak olarak tanımlanan ‘İnovasyon ve Girişimcilik’; alanında söz sahibi 175 bilim adamı ve akademisyenin katılımıyla Uluslararası Yükseköğretimde Yönelişler Kongresi’nde tartışılacak. İki gün sürecek kongrede Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Yöneticisi Mark Fox ve Baş Mühendis Dr. Pat Paterson, Mısır Bilim ve Teknoloji Akademisi’nden Prof. Dr Mostafa Husseın, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesinden Prof. Dr. Waleed Faris, YÖK Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay gibi isimler yer alacak.

        Uluslararası Yükseköğretimde Yönelişler Kongresi ve Uluslararası Üniversiteler Birliği (UniBir) başkanlığını yapan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, kongreye yönelik zengin bir program hazırladıklarını belirtti. 

        Prof. Dr. Tekalan, küreselleşme, girişimci eğitim, yenileşme, yükseköğretimde kalite, güvence sistemi, finansman, üniversite-toplum, endüstri ve iş dünyası ilişkileri, devlet ve vakıf üniversiteleri gibi yükseköğretim alanındaki çok sayıda konunun dünyanın farklı yerlerinden gelen alanında uzman katılımcılarla tartışılacağını vurguladı. 

        Tekalan, “Bu sayede ülkemizin ve dünyanın birçok yerinden gelen katılımcıların bilimsel düzeyi yüksek bir kongre yanı sıra, Boğaziçi ve İstanbul’un büyüsüne katılma şansına sahip olacakları kanaatindeyiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.