Kategoriler
Haberler Köşe Yazıları

Bırakın her şeyi, alın çantanızı ve gidin…

www.mypatoloji.com’dan

Kafayı bozunca gidilecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyebileceğiniz bir yeri anlatacağım; Behramkale (Assos)…

Kışını bilmem, yazını da… Bana sorarsanız bahar aylarında “bir ben var benden içeri” noktasına gelebileceğiniz müthiş bir ortam. Sanırım Aristo ile aynı havayı soluyor hissinin getirdiği felsefik bakış açılarının sonucu. 

Önce yolu anlatayım, nerden gideceksiniz bilemem ama İzmir’den gelenler için olay gayet basit; rotayı kuzeye çevirip, Aliağa, Ayvalık, Edremit derken Ayvacık’dan sonra sola doğru ayrılan “Behramkale- Assos” yolundan denize doğru devam ediyoruz. İstanbul’dan gelenler için Çanakkale boğazını geçtikten sonra (bkz: http://www.gestasdenizulasim.com.tr/), rotayı güneye çevirip Çanakkale, Ezine derken Ayvacık’dan sağa doğru ayrılan “Behramkale- Assos” yolundan denize doğru devam ediyoruz. Bu yönden gelirken Geyikli’ye sapıp deniz kıyısından ve pek çok küçük köy içerisinden geçerek virajlı alternatif bir yol ile de Assos’a ulaşabilirsiniz. 

Kalacak yer alternatiflere 2 ayrı bölgede; tarihi iskele ve Behram Köyü. Açıkçası ben iskele tarafında kalmanızı öneriyorum; daha ferah ve sakin. Her iki bölgede de kalacak yer konusunda seçenek var. Biz Kervansaray Otel’de (http://www.assoskervansaray.com/) kaldık . 2 kişi bir gece yarım pansiyon konaklama 180 tl. Akşam yemeği  5 çeşit meze, ara sıcak, ana yemek (tavuk, köfte ve balık seçenekleriyle) ve tatlı/meyve olarak sunuluyor ve lezzetli. Bir de belirtmeden geçemeyeceğim “kalamar tava ekstra”; kalamar tava istediğimizde en az 3 kere bu cümleyle karşılaştığımız için belirtmek istedim; fiyatı 18 tl. Sabah kahvaltısı açık büfe, çok çeşitli ve lezzetli.  Yemekleri deniz kenarında ya da kapalı restoranda yiyebilirsiniz, elbette ki deniz kenarını tavsiye ediyorum ama üstünüze bir ceket almayı unutmayın. Ana binadaki odalar hakkında fikir veremeyeceğim çünkü biz hemen yan tarafta pansiyon olarak adlandırılan bölümde kaldık. Aslında ana bina kalmaktansa bu odaları tavsiye edebilirim çünkü çok güzel bir deniz manzarası ile sabah sizi uyandıracak olan kırlangıçların yuvaları var. 

Fotoğraflar ve yazının devamı için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.