Kategoriler
Haberler

Çocuklara ilk süt, çift kol nakli olan Cihan Topal’dan

‘Okul Sütü Programı’nın Antalya ayağının başlangıcını, Türkiye’nin ilk çift kol nakilli kişisi Cihan Topal yaptı. Topal, yeni elleriyle öğrencilere süt dağıttı. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ‘Okul Sütü Programı’nın başlangıcı Antalya’da da gerçekleştirildi. Antalya Valiliği’nin Kepez ilçesi Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdiği süt dağıtım projesinin ilk gününe 26 Eylül 2010’da Türkiye’de ilk kez çift kol nakli olan Cihan Topal da katıldı. Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ile birlikte öğrencilere süt dağıtan Cihan Topal, böyle bir organizasyon içerisinde yer aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi. 

Sınıfta öğrencilerle de ilgilenen Topal, daha sonra basın mensupları ve öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Yeni elleriyle çocuklara süt dağıtabildiği ve bu projenin içerisinde bulunduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Topal, kendisinin çok mutlu olduğunu, nakil gerçekleştikten sonra çok güzel şeyler yaşadığını ifade etti. En büyük hayali olan kızıyla el ele tutup gezme imkânı bulduğu içinde farklı duygular içerisinde olduğunu açıklayan Topal, “Bütün ihtiyaçlarımı hiç kimseye muhtaç olmadan kendim karşılayabiliyorum. Bu dağıttığım sütü kendi elimle tutmamı, size o duyguyu anlatamam.” dedi. 

ANTALYA’DA 182 BİN 714 ÖĞRENCİYE SÜT DAĞITILACAK 

Ana sınıfından 5. sınıfa kadar ilköğretim öğrencilerine süt dağıtımı yapılacak olan projenin Antalya ayağında 182 bin 714 öğrenciye süt dağıtılacak. 632 ilköğretim okulunda gerçekleştirilecek olan proje programı süresinde çocuklara 730 bin 856 litre süt dağıtımı gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.