Kategoriler
Haberler

‘Doktor ve vatandaş arasındaki buzları çözmek için mücadele edeceğiz’

Erzurum Bölgesi Tabipler Odası Başkanı Kadir Yıldırım, sağlık sistemindeki eksikliklere rağmen doktorların özveriyle çalıştığını söyledi. Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin temelinde vatandaşın doktora karşı olan negatif algısının etkili olduğunu belirten Yıldırım, bölgede doktor ve vatandaş arasındaki buzları çözmek için var güçleriyle mücadele edeceklerini ifade etti.

Erzurum, Kars, Gümüşhane, Bayburt, Ardahan, Iğdır Bölgesi Tabip Odası Başkanlığı’na seçilen Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Profesör Doktor Kadir Yıldırım, basınla tanışma toplantısı düzenledi. Yıldırım toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, mevcut problemlerin çözümü için önerilerini sundu.

Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin temelinde vatandaşın doktora karşı olan negatif algısının etkili olduğunu belirten Yıldırım, yeni yönetim olarak bölgede doktor ve vatandaş arasındaki buzları çözmek için var güçleriyle mücadele edeceklerini ifade etti. Yıldırım, bir doktorun en büyük mutluluğunun hastasının sağlığına kavuşması olduğunu hatırlatarak, “Doktorlar, hastanın ve hasta yakının mutluluğu için çalışır. Hem hasta yakınını hem de doktoru mutlu eden ortak değer hastanın iyileşmesidir.” dedi.

“VATANDAŞIN BEKLENTİSİ YÜKSEK”

Vatandaştan doktorlardan beklentisinin yüksek olduğunu da aktaran Yıldırım, şöyle konuştu: “Bir doktor mesaisinin tamamını hastalarının derdine çare olmak için kullanıyor. Yaptıkları iş gerçekten çok ağır ve stresli. Bunu insanlarımıza anlatmamız lazım. Vatandaşlarımızla buluşup kendimizi onlara ifade edeceğiz. Yine hastanelerde halkla ilişkiler birimlerinin yaygınlaştırılması ve vatandaşın problemine muhatap bulması için daha hassas olacağız. Erzurum’daki hastanelerde istek ve şikâyetlerin iletileceği birimler oluşturuyoruz.”

Hekimleri karşı taraf görerek, verimli sağlık hizmetlerinin elde edilmesinin mümkün olmadığını savunan Yıldırım, sağlık sistemindeki eksiklere rağmen doktorların özverili bir şekilde çalıştıklarına işaret etti. Yıldırım, “Hekimin memnuniyeti hastanın memnuniyetiyle eşdeğerdir. Hasta ve yakının bu bilinçle hareket etmesi, sağlık çalışanlarına yardımcı olmalarını arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“‘Doktor ve vatandaş arasındaki buzları çözmek için mücadele edeceğiz’” için bir yanıt

Hoca ilk günden sanki TTB idarecisi değil, bakanlıktan genel müdür gibi konuşuyor!

‘TC Sağlık Bakanlığı Erzurum Kars Gümüşhane Bayburt Ardahan Iğdır Bölgesi Tabip Odası’ diyelim, olsun-bitsin..bir de SB yeni logosu..tamamdır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.