Kategoriler
Haberler

Doktoru dolandırdılar

Samsun’da emekli doktoru telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, doktorun hesaplara yatırdığı 54 bin liranın 30 bin lirasını çekti. Polis ekipleri, hesap numaralarının ait olduğu bir kişiyi İstanbul’da gözaltına aldı.

 

Dolandırıcılık olayı, Samsun’un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Kazımpaşa Caddesi’nde meydana geldi. Kadın hastalıkları uzmanı olan Op. Dr. Temel A. (69)’yı telefonla arayan şüpheliler, kendilerini polis olarak tanıttı, verdikleri hesaba geri ödenme şartıyla 54 bin 850 lira yatırttı. Olaydan bir gün sonra parasının geri ödenmediğini fark eden emekli doktor Temel A., Çarşı Polis Merkezi’ne giderek olayı anlattı. Burada dolandırıldığını öğrenen Temel A., dolandırıcılardan şikayetçi oldu.

 

Samsun Emniyeti, banka hesap numaralarından Orhan K. ve Hacı S. isimli iki şüpheliyi tespit etti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’yle yapılan yazışma sonucunda şüphelilerden Orhan K. gözaltına alındı. Hacı S.’yi yakalama çalışmaları devam ediyor. Hesapları incelemeye alan emniyet, doktorun şüphelilere ait hesaplarına yatırılan 54 bin 850 lira paranın 30 bin lirasının çekildiğini, 24 bin 850 liranın ise hesapta durduğunu belirledi.

 

Dolandırılan doktor Temel A.’nın, 17 yaşındaki bir genç kızı para karşılığında kürtaj yapmak suçundan gözaltına alındığı ve ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.