Kategoriler
Haberler

Emin Çölaşan’a açık mektup ve bir uyarı! *ÖNEMLİ

Değerli Hekim Arkadaşlarımız, Haydi Hakkımızı Savunmaya,

bu mektubu Emin Çölaşan’a mail atıyoruz… 

emincolasan@sozcum.com

Sayın Çölaşan,

Çok yakın bir zamanda genç bir hekim arkadaşımızı hunharca bir cinayet sonucu kaybettik. Böylesine menfur saldırıların en büyük sebeplerinden biri de herhangi bir araştırma yapmadan, hekimleri ya da sağlık çalışanlarını hedef gösterici yazılara ve iddialara basında yer verilmesidir. 

11 Mayıs 2012 tarihli köşe yazınızda bir hekimin gerçekleşen olaylar çerçevesinde bir hastaya bakmasını redettiğini ve olaya konu olan hastanın bu durumu size bir mektupla ilettiğini belirtmişsiniz. Bu konuda herhangi bir inceleme ve araştırma da yapmamışsınız.

Mevzu bahis konusu olan hekimi arayıp bu olayın neden böyle gerçekleştiğini sormamış, ilgili hekimin görüşlerine gazetenizde yer vermemişsiniz. Basın etiği gereği taraflarında görüşlerine yer vermeniz gerekirdi.

Deontolojik açıdan bakıldığında da hekimlerin ve tüm diğer sağlık çalışanlarının aciliyet dışında öncelik hakları mevcuttur.

Lütfen hekimlik mesleğini, onun kutsal değerlerini bize anlatmayın.

Hekimleri ve onların saygın mesleklerini yeterli araştırma yapmadan hedef göstermemeniz rica olunur. 

Mesleğini canla başla ifa eden; bayrağın dalgalandığı heryerde, kısacası en uç sınır köyünden en gelişmiş şehrine kadar sağlık dağıtan hekimlerden özür dilemenizi istiyoruz.

İlgili Köşe Yazısı için tıklayın

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=326805880724074&set=a.239298569474806.57706.182586491812681&type=1&theater

“Emin Çölaşan’a açık mektup ve bir uyarı! *ÖNEMLİ” için 5 yanıt

emin çölaşan bizi hiç şaşırtmadı
bir yazı yazıyorsun ardını arkasını araştırır insan
onu MELİH GÖKCEK’E HAVALE EDİYORUM

Bu yazar yıllarca İ.Melihle ugraşan kopyala yapıştır yazılar yazdı.Biz bıktık,gazetesi yayınlamaktan bıkmadı. Politikacıların geçmişe yönelik kötü hastane anılarını anlattıkca halk kinini arttıran bir etki yapabilir.Bu konuda daha dikkatli kelimeler kullanılmalıdır.Bu gün siyasa,düşün alanında ve mecliste kullanılan sözleri bir hatırlayın…
Yazar birazda yeni siyasal yapıya yanaşmaya çalışmaktadır.Ama boşunadır.Yolsuzluk edebiyatı ile halen “muhalefet” yaptıgını sanan muhalafete tek söylenecek söz.Git kardeşim kanıtları savcıya ver .Sonra zaten haklı isen haber olacaktır…

HASTALARA ŞİFA DAĞITAN ONLARIN YAŞLARINI UZATAN HEKİMLERİMİZE MİNNET BORÇLUYUZ.
ASLINI ASTARINI ARAŞTIRMADAN YAZAN LARI KINIYORUM

HER TÜRLÜ BASKI ,ŞİDDET , AŞAĞLAMA VE KARALAMANIN OLDUĞU BU GÜNLERDE ; DR. ARKADAŞIN TEPKİSİNİ, DAHA SAĞ DUYU VE DUYARLILIKTA İNCELEYİP YAYIN YAPMANIZI BEKLERDİM . Kİ BEN SİZİ HEP OKUYAN BİR KİŞİ OLARAK ; BU YALIŞ YAYINIZI KINIYOR , . OLMADI EMİN BEY DİYORUM !!!!!!

Olayın nasıl geliştiğini bizzat doktor arkadaşın yine doktor olan eşinden dinledim Sayın Çölaşan iyi niyetli olmayı bırakın biraz olsun adalet sahibi olsaydı doktor arkadaşın kendisine cevaben yazdığı yazıyı cesurca yayınlar yada bi zahmet o doktor arkadaşı arayıp birde ondan olayı dinledikten sonra asıl mağdurun kim olduğuna karar verebilirdi.Asparagas haberlerin yada kasıtlı çıkarılan olayların daha öncede pek çok toplum vicdanını rahatsız eden olaylardan sonra türediğini ve bunlar üzerinden gündem yakalanmaya yada değiştirilmeye çalışıldığını defalarca gördük sadece çok yazık diyorum çok yazık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.