Kategoriler
Haberler Şiddet

Gaziantep’de yine darp! “beyaz kod işe yaramadı”

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, boynundaki yanıktan dolayı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 1 yaşındaki Umut Kaniyolu’nun tedavi süreci ile 2 hemşire ve 1 temizlik görevlisinin darp edilmesine yönelik açıklama yaptı. Karakök, konuyla ilgili detaylı incelemenin başladığını duyurdu. 

        Özel bir sağlık kuruluşundan gönderilen hasta Umut Kaniyolu’nun yanık ünitesine yatırıldığını, sırt, boyun ve göğüs bölgesinde yüzde 20’ye yakın oranda 2 ve 3’ncü derece yanıkla ilgili her pansuman yapılıp sıvı replasyonuna başlandığını aktaran Karakök, “Ancak yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen nabızdaki düşüş önlenememiş ve saat 17.45’te hasta ex olarak kabul edilmiştir. Hastanın babasına saat 18,45’te bilgi verilerek yapılan tüm müdahalelere rağmen hastanın kaybedildiği ifade edilmiştir. Bunun üzerine saat 19.15 civarında 4-5 kişi yanık ünitesinin otomatik kapılarını elleri ile açarak içeri girmiş, hemşireler Adile Polat, Sümeyye Kandilci ve personel Sevgi Yeşilyaprak’a sözlü ve fizksel olarak darp edilmiştir. Diğer hastalara da saldıran saldırganlar tarafından, çalışanların beyaz kod vermeleri de engellenmiştir. Çalışanlardan birinin arka kapıdan çıkarak güvenliğe ulaşması ile saldırganların daha büyük zarara neden olmalarının önüne geçilmiştir. Konu Emniyet ve Savcılığa intikal ettirilmiş olup , Müdürlüğümüz tarafından da gerek konunun Özel Sağlık Merkezinden Çocuk hastanemize sevk boyutu ve gerekse çocuk hastanemizde yapılan işlemlerle ilgili olarak detaylı inceleme başlatılmış olup sonuçları ile ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir.” diye konuştu. 

“Gaziantep’de yine darp! “beyaz kod işe yaramadı”” için 2 yanıt

Hekimlik en uzun bilim dalı. HEKİMLİK ÖZELLİKLE (ASİSTANLIK DÖNEMݪ)
GÜÇ KUVVET DİLİYORUM HEKİMLERE:::)

arkadaşlar burda şunu anlamak lazım nezaman başladı bu olaylar? hemen çevaplayalım tam gün yasasından sonra başladı nedeni siyasilerin açıkladıkları doktorlarını iddia ettikleri yüksek maaşlar çünkü doktorlara saldıran bu insanların saldırırken söyledikleri kelime: birsürü para alıyorsun bana bakmıyosun,eşek gibi bakacaksın sen kimsin vb. butarz sözcükler buda siyasilerin sarfettiği sözlerin bir ürünüdür peki bu nasıl önlenir işte bir örnek ankara numune hastanesinin güvenlikleri bunu çok güzel başarıyorlar bir olay anında hemen toplanıp o şahıslara gerekeni yapıyorlar iletişim koordinasyon süper riskli bölgelerde fazla adamları var ve hepsi genç insanlar ve sergiledikleri güç gösterisi saldırıya meyilli olan insanları korkutuyor beyaz kod falan hikaye hükümet ve hastanelerin riskli bölgelerde duran hekimleri korumak için yapacaklarını maddeliyorum

1)güvenlik görevlileri gençleşecek ve belli bir yaş sınırı getirilecek

2)acillerde duran artık emekliliği gelmiş harekette zorlanan acil polisleri gençleşip aktif hale gelecek

3)hastanın ölüm haberi verilirken ya doktorla hasta yakını arasında paravan olacak yada sivil güvenlik eşliğinde verilecek (resmi güvenlik hasta yakınının yanlış anlamasına yol açabilir)

4) en önemlisi yoğun bakım önlerinde gurup olarak hasta yakını bekletilmeyecek tek kişi bekleyecek ve doktor tek kişi ile muhattap olacak ve bu kişilerin 30 yaş üstü olmasında fayda var fevri hareketler önlenmiş olur. bakanlık kulak verip bunları yapsın ozaman bu saldırı sorunu yüzde doksan azalır arkadaşlar.EDİTÖRDEN RİCAM BUNU GEREKLİ YERLERE ULAŞTIRMASI ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.