Kategoriler
Haberler Kültür

Google’ın geldiği son nokta, şöförsüz araç!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Google’ın insansız aracına bindi. Araç, San Francisco karayollarında yasal limit olan saatte 105 kilometreyi aştı.

Eşi Hayrünnisa Gül’le Google’ı ziyaret eden Abdullah Gül, şirketin kurucularından Sergey Brin tarafından karşılandı. Gül, Google’daki Türk mühendislerle beraber fotoğrafı çektirdi.

Google’ın en yeni buluşlarından Google Glasses’ı inceleyen Gül, twitter’dan attığı mesajda “Gözlüğün üst köşesindeki küçük ekranda canlı bir video vardı.” diye yazdı.

Google’ın insansız giden aracının (Googleleplex) arka koltuklarına eşi ve Brin’le sıkışarak oturan Gül, bu durumu “Sergey, Hayrunnisa Hanım ve ben üçümüz arabanın arkasına oturduk.” ifadeleriyle anlattı.

İnsansız araca binen Cumhurbaşkanı Gül, trafikte hız sınırı tanımadı. “Otobana çıktık, araba 80 mile (128 kilometre) yakın sürat yaptı. Harikaydı. Otobana aniden çıkınca güvenlik ekipleri epey bir telaş yaşadı.” diye yazdı. 

Gül, arabanın rahat olduğunu ve herhangi bir tedirginlik yaşamadığını söyledi. Google’ın bu arabada çok iddialı olduğunu belirten Gül 20 dakika boyunca şoförsuz araç ile gezinti yaptı. 

Gül çifti, şoförsüz araçla gezisinin ardından Microsoft’u ziyaret etti ve oteline döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.