Kategoriler
Haberler

Hastane bahçesinde olay

Yalova’da iki grup arasındaki kavgayı ayırmak istediği sırada polisin kullandığı biber gazından etkilendiği iddia edilen ve bugün yoğun bakımda hayatını kaybeden Çayan Birben’in yakınları, hastane önünde olay çıkardı. Birben’in yakınlarının saldırısı sonucu yaralanan bir polis memuru, hastaneye kaldırıldı.

Ölüm haberini bir doktordan alan aile yakınları, bir süre hastane bahçesinde feryat etti. Aile yakınları, daha sonra Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyelerinin de bulunduğu grupla şehir merkezine doğru yürüyüşe geçti. Ellerinde Çayan’ın fotoğrafı ile yürüyen grup üyeleri, ‘Çayan’a uzanan eller kırılsın’ diye slogan attı. Hastane bahçesinden çıkıldığı sırada Çayan’ın yakınları ile bir grup gösterici, polis kulübesinin içinde ve dışında bulunan polis memurlarına tekme tokat saldırdı. Saldırı sonucunda kulübede de maddi hasar meydana geldi. Polis ekipleri grubu sakinleştirmek için havaya ateş açtı. Kavga sırasında başından yaralanan bir polis memuru hastanede tedavi altına alındı.

Çok sayıda polisin olay mahalline sevk edilmesi ile kavga daha da büyümeden önlendi. Hastane önündeki gerginlik sürüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.