Kategoriler
Haberler Şiddet

İzmir’de doktora saldırı!

Ölen hastanın yakınları doktora saldırdı

İzmir’deki Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde görevli Dahiliye Uzmanı Dr. Haldun Arslan, hasta yakınları tarafından darp edildi. Sağlık Sen İzmir Şubesi tarafından hastanede yapılan açıklama ile sağlık çalışanlarına karşı şiddet protesto edildi.

Nihal Işık– Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde görevli Daliye Uzmanı Dr. Haldun Arslan, dün akşam nöbeti sırasında akciğer ödemiyle acil servise gelen hastaya müdahale etti. Dokor durumu ağırlaşan ve yoğun bakıma kaldırılan hastayı iki saat boyunca müdahele etti. Ancak doktor tüm çabalarına rağmen hastayı kurtaramadı. Hasta yakınlarına bilgi veren Dr. Arslan, hasta yakınları tarafından darp edildi. Alınan bilgiye göre doktorun bir gözü morardı. Doktor rapor aldı.Sağlık-Sen İzmir Şubesi’nin hastane önünde yapılan basın açıklamasını okuyan Yönetim Kurulu Üyesi Elif Imrak, “Doktor ve sağlık çalışanları darp ediliyor. Darp edenler elini kolunu sallayıp geziyor. Artık yeter. Doktor ve sağlık çalışanları hastalarını iyileştirmek için fedakarca çalışıyor. Hangi doktor hastası ölsün, durumu kötüleşsin ister. Hastaya iyileşince Allah’tan, kötüleşince doktordan mı?” dedi.113 Sağlıkçı Şiddet Hattı neden çalışmıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan, sağlık çalışanlarının şiddet maruz kaldıkları takdirde arayabilecekleri ‘113 Sağlıkçı Şiddet Hattı’nın hala faaliyete geçirilmediğini belirten Imrak, “Vatandaşlar için Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen ALO SABİM 184 hattı tıkır tıkır çalışıyor. 113 nolu hat nerede? Sağlık Bakanlığı yetkilileri nerede? Darp edilen doktorumuzun nasıl hala mutlu ve sevecen bir şekilde hastalarına bakmasını bekliyorsunuz? Hep özveri bizden. Sağlık Bakanlığı da elini taşın altına koymalı. Hantal bürokrasi çalıştırılıp sağlıkta şiddete son verilmeli. Artık yeter” diye konuştu. Açıklamaya Sağlık Sen Karşıyaka Başkanı Burhan Caymaz ve 100 yakın hastanede görevli sağlık çalışanı katıldı.

“İzmir’de doktora saldırı!” için 2 yanıt

AÇILIRMI . O ZAMAN OY KAYBEDİLİR AMA 184 ARAMAK HER ZAMAN SERBEST SAĞLIKÇI ÖLEBİLİR AMA OY KAYBEDİLEMEZ DİĞMİ YA ,HELAL OLSUN SAĞLIK BAKANLIĞINA. TEŞEKÜRLER. DR ÇOK İYİ KORUDUĞU İÇİN.

neden kimsenin umrunda değil hekimin şiddete uğraması ,,neden önlenemiyor ,,acı bir şey ama önemsenmiyor hekimler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.