Kategoriler
Haberler

Nöbetçi doktora saldırı

Sağlıklı Yaşamı Destekleme Derneği (SAYMER), dün akşam Samsun Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde nöbetçi doktorlara yapılan saldırıyı kınadı. 

SAYMER Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, “Arkadaşlarımızın yaşadığını şiddet uygulamasını esefle öğrendik. Bu saldırıları yapanları şiddetle kınıyoruz.” denildi. 

Yetkililerin sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı gerekli çabaları göstermesi istenen açıklamada, “Tüm amaçları insanımıza ve insanlığa yardım etmek, acılarını dindirmek, şefkatlerini sunmak olan doktor camiasının değerli mensuplarına artarak devam edegelen şiddet uygulamalarının en yenisini 1 Mayıs Salı akşamı Samsun Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde nöbet esnasında maruz kalan arkadaşlarımızın yaşadığını esefle öğrendik.Tüm gayretleriyle görevlerini ifa etmeye çalışan değerli meslektaşlarımıza reva görülen menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Mağdur olan arkadaşlarımız Dr. Nihat Kılıç, Dr. Ahmet Yılmaz ve mesai arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, ilgililerden bir an evvel bu tip üzücü hadiselerin önünün alınması için gerekli çabaları göstermelerini dilediğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.