Kategoriler
Haberler

Öğrenciler, verem konusunda bilgilendirildi

İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi tarafından öğrencilere yönelik eğitim konferansları devam ediyor. İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi eğitim hemşireleri Tuba Bilgin, Yıldız Eker, toplum sağlığı teknisyenleri Yusuf Salmanoğlu ve Ömer Balta, öğrencilere sinevizyon destekli konferans verdi.

İskenderun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrencilere yönelik düzenlenen konferansta konuşan Eğitim Hemşiresi Tuba Bilgin, verem hastalığının çok sinsi bir hastalık olduğunu, erken teşhisin ise çok önemli olduğunu belirterek, “Verem hastalığına yakalanmamak için her yaştan insanlarımız sağlığına ve temizliğe, hijyene çok önem vermeleri gerekir. Bu bağlamda bizler okullarımızı gezerek öğrencileri bilgilendiriyoruz.

Hastanelerimize gelen hastalarımızı da sürekli erken tedavi konusunda uyarıyoruz. Geç kalınmış teşhiste ise hastanın yaşama imkanı çok az olduğu gibi çevresine de verem mikrobu yayabilmektedir. Bu bakımdan hem hastalara hem de bizlere önemli görevler düşmektedir.” ifadesini kullandı.

İskenderun Sağlı Grup Başkanı Yavuz Selim Yıkıcı ise “Eğitimci hemşirelerimiz ve teknisyenlerimiz ile birlikte okullarımızda öğrencilerimize yönelik konferanslarımız devam ediyor. Verem hastalığı çok önemli bir hastalıktır. Gençlerimizin sigara ve alkoldan uzaklaşmaları için verem konusunu çok iyi bilmeleri gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.